צילום: Miriam Alster/Flash90

אייכלר בועדת חינוך: "אסור לקנוס יהודי שמלמד תורה לתשב"ר" • צפו

ישראל אייכלר אמר במהלך דיון בועדת חינוך: "מדברים על מחדל שלא אישרו את הקנסות לתלמודי התורה והקנסות בוטלו. אנחנו מאמינים שהכול משמיים. לפעמים יוצאים גם דברים טובים ממחדל. מאז ומתמיד מוסדות הלימוד היו אבן היסוד של העם היהודי, והמורשת היהודית. העם היהודי החדיר לעולם כולו את המושג של חינוך"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

בדיון שהתקיים היום (שני) בוועדת החינוך של הכנסת בנושא פתיחת מערכות החינוך אמר חבר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר כי הוא "שמח לראות שההבנה על חשיבות החינוך בימי הקורונה חודרת לכל חלקי האוכלוסייה. החשיבות של פתיחת מערכת החינוך היא לא פחות ממפעלי מזון, שלגביהם ברור לכל אדם בעולם שאי אפשר לסגור אותם. ואכן באירופה ישנן מדינות כמו גרמניה צרפת ואנגליה שיש סגר ולמרות זאת מערכות החינוך נשארות פתוחות".

אייכלר אמר: "מדברים על מחדל שלא אישרו את הקנסות לתלמודי התורה והקנסות בוטלו. אנחנו מאמינים שהכול משמיים. לפעמים יוצאים גם דברים טובים ממחדל. מאז ומתמיד מוסדות הלימוד היו אבן היסוד של העם היהודי, והמורשת היהודית. העם היהודי החדיר לעולם כולו את המושג של חינוך".

הוא הוסיף: "כתוב אצל אברהם שהקדוש ברוך הוא אהב אותו "כי ידעתיו למען אשר יצווה את בניו ואת ביתו אחריו ושמרו דרך ה' לעשות צדקה ומשפט". הקדוש ברוך הוא אהב אותו בגלל החינוך. היו עמים שלא היה אכפת להם החינוך ונתנו לילדים שלהם לגדול איפה שהם רוצים. אברהם אבינו חינך את ילדיו וסלל את הדרך לעולם כולו.

הוא הוסיף: "כבר אין צורך לדבר פה על התדרדרות והנשירה של ילדים ונוער שלא לומדים בימים אלו. כבר מזמן התרענו על כך שבציבור החרדי סכנת ההדבקה בבית הצפוף גדולה מאשר מוסדות הלימוד השומרים על מרווחים נאותים והיגיינה. אבל גם בשאר הציבורים מבינים היום את המחדל של אי פתיחת מערכות הלימודים. לכן צריך לפתוח מהר את כל מוסדות הלימוד, תוך שמירה על כללים והנחיות הבריאות. אני שמח שגם שר החינוך דורש את זה".

בסיום דבריו אמר: "בוודאי שאסור לקנוס יהודי מלמד תורה לתינוקות של בית רבן. צריך לדאוג שזה יהיה תוך שמירה על בריאות. אמרו בעבר שבתי הספר גורמים הדבקה, אבל היום כבר הוצגו נתונים מדעיים במצגת בקבינט הממשלתי שהסכנה אינה כל כך גדולה כמו שחשבו. ואילו הסכנה של אי פתיחת מערכות החינוך היא גדולה הרבה יותר".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture