גבול סוריה, ארכיון. צילום: Basel Awidat/Flash90

בשטח ישראל: צה"ל חשף זירת מטענים בסמוך לגבול עם סוריה

זירת מטענים נחשפו על ידי צה"ל בשטח ישראל סמוך לגדר הגבול עם סוריה בדרום רמת הגולן. מדובר צה"ל נמסר כי: כוחות הנדסה קרבית נטרלו את זירת המטענים שנחשפה, סמוך למרחב בו סיכל כוח צה״ל ניסיון הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים

צה"ל חשף היום (שלישי) זירת מטענים בשטח ישראל סמוך לגדר הגבול עם סוריה בדרום רמת הגולן. כוחות הנדסה קרבית נטרלו את המטענים. זאת, בסמוך למקום בו סוכל ניסיון הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים.

מדובר צה"ל נמסר כי: כוח צה״ל חשף לפני זמן קצר זירת מטענים סמוך לגדר הגבול עם סוריה, בדרום רמת הגולן בשטח ישראל. כוחות הנדסה קרבית נטרלו את זירת המטענים שנחשפה, סמוך למרחב בו סיכל כוח צה״ל ניסיון הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים.

עוד אמרו בצה"ל כי "צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות ישראל".

כזכור, לפני קצת פחות מחודש סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה כי צה"ל תקף מטרות בקוניטרה שבדרום סוריה, סמוך לגבול עם ישראל. לפי הדיווח בסאנ"א, מבנה בית ספר בכפר אל-חוריה שבצפון המחוז נפגע. על פי הדיווח, מדובר בעמדות של צבא אסד המשמשות את ארגון חיזבאללה לפעולות איסוף מודיעין על צה"ל באזור רמת הגולן. לא דווח על נפגעים.

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי "התקיפה בוצעה נגד בסיס המשויך למיליציות האיראניות בדרום סוריה, שככל הנראה בוצעה על ידי ישראל". לפני 10 ימים דווח גם כן כי ישראל תקפה 2 עמדות של צבא סוריה באותו האזור, בגבול ברמת הגולן. לפי סוכנות הידיעות הממלכתית "סאנא", מערכות ההגנה האווירית יירטו אז בהצלחה את רוב הטילים טרם הפגיעה במטרות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו