כתב אישום נגד שוטר המג"ב שתועד בפסח מטיח לכביש חרדי במאה שערים

7 חודשים אחרי: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין מג"ב במשטרת ישראל בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש. עו"ד יוניאן ממח"ש: "כתוצאה מנפילתו של האזרח על הקרקע, נגרמו לו חבלות קלות"

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין מג"ב במשטרת ישראל בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש. על פי כתב האישום, בתאריך 03.04.20 בשעות הערב הכוח, בפיקודו של הנאשם, סיים טיפול באירועי הפרות סדר באזור שכונת מאה שערים בירושלים והיה בדרכו אל מחוץ לשכונה.

באותה עת, צעד דב פרנקל, תושב השכונה לכיוון ביתו. המתלונן הבחין בקבוצת השוטרים ועבר ביניהם מבלי להפריע להם. אחד השוטרים ביקש מהמתלונן לעזוב את המקום ובמענה המתלונן אמר לו 'בסדר', והמשיך ללכת. בשלב זה, החל הנאשם בריצה לעבר המתלונן, וללא כל הצדקה דחף אותו עם ידיים פרוסות לעבר פלג גופו העליון והעיפו לכביש למרחק של מספר מטרים. מעוצמת הדחיפה, נפל המתלונן כשכל גופו שרוע על הכביש. כתוצאה מהדחיפה, נגרמו למתלונן שפשופים ושטפי דם בברכו ובידיו.

עו"ד ליאת יוניאן מהמחלקה לחקירות שוטרים אמרה כי "לאחר חקירה מקיפה, שהחלה בסמוך לאירוע, החליטה המחלקה לחקירות שוטרים להגיש כתב אישום כנגד קצין משטרה בגין עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. מדובר באירוע שהתרחש לאחר סיום טיפול בהפרות סדר, במהלך יציאת כח משטרתי משכונת מאה שערים. מחומר הראיות עלה כי הקצין, שעמד בראש הכח, רץ לעברו של אזרח שהלך ברחוב, שלא היווה באותה עת כל הפרעה לציבור או לשוטרים ובאקט שרירותי הדף אותו בחוזקה באמצעות שתי ידיו. כתוצאה מכך הושלך האזרח למרחק על הכביש. בסמוך לאחר מכן המשיך הכוח המשטרתי, ובו גם הקצין, ביציאה מהשכונה מבלי לסייע לאזרח השרוע על הקרקע. כתוצאה מנפילתו של האזרח על הקרקע, נגרמו לו חבלות קלות".

"בטיפול של מח"ש": מצלמות האבטחה חשפו את האלימות המשטרתית • צפו

ארדן על האלימות המשטרתית: "להשעות את המעורבים עד לסיום החקירה"

האלימות המשטרתית: השוטרים שתקפו במאה שערים שוחררו בתנאים מגבילים

4 תגובות

אסור להגיד נאצי..
אז אני לא אומר..

ראיתי בכם אתר חדשות חרדי נקי
בלי אלימות ובלי לשה"ר
למה לעלות סרטון קשה שכזה?
התאכזבתי.

זה עדין
מול מה שאנחנו עוברים

נועה צודקת

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו