"אדוני מכיר את הנוסח בעל פה": השר ליצמן הצהיר אמונים, לוין הגיע לברך • צפו

מליאת הכנסת אישרה את צירוף יו"ר יהדות התורה כשר נוסף לממשלה ואת מינויו לשר הבינוי והשיכון. מיד לאחר אישור ההודעה הצהיר השר ליצמן אמונים. יו"ר הכנסת: "אבל מסתבר שלפעמים כשמבקשים משהו ומייחלים למשהו, זה אכן קורה"

מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה על פי הצעת ראש הממשלה, בדבר החלטתה לצרף את חבר הכנסת יעקב ליצמן כשר נוסף לממשלה. כמו כן אישרה המליאה את החלטת הממשלה לשנות את חלוקת התפקידים בין השרים כך שהשר יעקב ליצמן ישמש שר הבינוי והשיכון, וזאת במקום ראש הממשלה שמילא תפקיד זה. מיד לאחר אישור ההודעה הצהיר השר ליצמן אמונים ויחזור לכהן כשר הבינוי השיכון.

מי שניהל את הישיבה בעת ההצבעה היה סגן יו"ר הכנסת ח"כ מיקי זוהר לעלות לדוכן להצהרת אימונים: "אני קורא לחבר הכנסת יעקב ליצמן – אחרי ההשבעה, אם אינני טועה, אפשר יהיה להגדיר אותו שר, לא? אז כבר? אז כבר, השר יעקב ליצמן, לבוא ולהצהיר אמונים. בבקשה, אדוני, לכבוד הוא לי. כן, אומרת מזכירת הכנסת, פעם שר, תמיד שר. אדוני מכיר את הנוסח בעל פה, אני מניח. בבקשה, אדוני".

"אני, יעקב ליצמן, מתחייב כחבר הממשלה לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, למלא באמונה את תפקידי כחבר הממשלה ולקיים את החלטות הכנסת", הצהיר ליצמן וחתם על הצהרת האימונים. זוהר עקץ אותו ואמר: "אדוני, האם יכול להיות שאתה פשוט אוהב לקרוא את הנוסח ולכן כל פעם יש שינויים?".

יו"ר הכנסת יריב לוין החליף את זוהר לזמן קצר בכדי לברך את ליצמן: "טוב, בשעה טובה שוב, מכובדי השר יעקב ליצמן. הייתי כרגע בשיחה עם המזכ"ל הנבחר של IPU, של הארגון העולמי שמאגד את כלל הפרלמנטים, הנשיא הנבחר. אני יכול לומר לך שהתברכנו וזכינו שאתה חוזר למקום הטבעי והראוי סביב שולחן הממשלה. אני יכול לומר לכם שביום שהשר ליצמן הודיע על התפטרותו פרסמתי פוסט וכתבתי שאני מאוד מקווה שמדינת ישראל תזכה בקרוב לשוב ולראות אותו תורם מהעשייה האדירה שלו כחבר הממשלה".

ליצמן הגיב בציוניות: "אני לא בטוח שהייתי שותף לזה". לוין השיב: "לא, לא. לא היית שותף לזה בכלל. אבל מסתבר שלפעמים כשמבקשים משהו ומייחלים למשהו, זה אכן קורה, ואפילו מהר. אז אני באמת מאחל לך, השר יעקב ליצמן, המשך עשייה טובה, המשך הצלחה, ואני שמח שהדבר בא על מקומו בשלום באופן הזה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture