צילום: דובר צה"ל

נחשף: יחידה איראנית חשאית המוכוונת על ידי כוח קודס הניחה את המטענים

צה"ל חשף את היחידה האיראנית החשאית 804, שהכווינה את החוליות שהטמינו את המטענים בגבול השבוע ולפני 3 חודשים. מפקד משמרות המהפכה איים על צה"ל: "לא תהיה נקודה אחת בטוחה לכל מי שרוצה לפגוע באינטרסים האיראניים"

האחראים להנחת מטען הנפץ בגבול רמת הגולן היא יחידה 840, יחידה איראנית חשאית המוכוונת על ידי כוח קודס, כך פורסם היום (חמישי). היחידה אחראית בין היתר לתכנון והקמת תשתיות טרור, מחוץ לאיראן, נגד יעדים מערביים ואופוזיציונרים. הותר לפרסום כי תקיפת צה"ל אתמול, בעקבות חשיפת המטענים, כוונה בין היתר כלפי יחידה זו.

לפי דיווחים של מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, עשרה בני אדם נהרגו בתקיפות, בהם שלושה קצינים בצבא סוריה וחמישה איראנים ששייכים ככל הנראה לכוח קודס. ב'כאן חדשות' דווח אתמול כי בצבא חושדים שמניחי המטענים ברמת הגולן היו פצועים סורים שקיבלו טיפול רפואי במובלעת הזו. זאת בשל רמת ההיכרות של החוליה עם השטח, בו היה בעבר בית חולים לטיפול בחולים סורים.

ב'ווינט' דווח כי במשמרות המהפכה מאיימים בתגובה לאחר תקיפת צה"ל בסוריה והפגיעה ביעדים האיראניים. מפקד מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, איים הבוקר כי "לא תהיה נקודה אחת בטוחה לכל מי שרוצה לפגוע באינטרסים האיראנים. ההגנה על בטחונה של איראן והאינטרסים שלה לא יודעת גבול גאוגרפי".

מוקדם יותר היום נחשפו נזקי תקיפת חיל האוויר מליל אמש בסוריה, בתמונות שפרסם דובר צה"ל. בתמונות ניתן לראות מפקדה של צבא סוריה שנהרסה כמעט לחלוטין בתקיפה, בנוסף למתחם צבאי שמשמש את כוח קודס האיראני, ונפגע גם הוא. בנוסף לכך, פרסם צה"ל תצלומים מפעילות כוחות ההנדסה הקרבית בזירת המטענים שהתגלתה סמוך לגדר הגבול.

כזכור, גם בחודש אוגוסט האחרון זיהו תצפיות צה"ל חוליית מחבלים בשליחות איראנית, שהניחה מטעני חבלה ליד גדר המערכת. כוח מיוחד של יחידת מגלן במרחב עוצמת "הבשן" חיסל את ארבעת המחבלים. שלשום (שלישי) זיהו כוחות הנדסה ולוחמי צה"ל זירת מטענים נוספת, אשר הונחה במתווה דומה. גם מטענים אלו נוטרלו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול כי "לפנות בוקר חיל האוויר תקף מטרות משמעותיות של כוח קודס האיראני בסוריה, וגם של צבא סוריה. זאת המדיניות הברורה שאני מוביל מזה שנים. לא נאפשר התבססות איראנית צבאית נגדנו בסוריה, ולא נאפשר שום ניסיון של תקיפה נגדנו משטח סוריה. מי שמנסה לתקוף אותנו, מי שתוקף אותנו – דמו בראשו".

שר הביטחון, בני גנץ אמר כי "צה"ל תקף הלילה מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי בתגובה להנחת המטענים בגבול עם סוריה, בתוך שטח ישראל. אני שב ואומר לאויבינו- ישראל לא תסבול הפרות ריבונות בשום גזרה, ולא תאפשר התעצמות מסוכנת בשום גבול. המשטר הסורי הוא הנושא לאחריות לכל מה שנעשה משטחו ובשטחו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו