Flash90

שר המודיעין: "ביידן צריך לשאול את עצמו מה איראן מחפשת בסוריה"

אלי כהן התייחס לדיווח לפיו גנץ הורה על הקמת ועדת חקירה במשרד הביטחון על פרשת הצוללות:" מה שעומד מאחורי המעשה של גנץ זה שיקולים פוליטיים של מפלגה שמתרסקת, החלטה של גנץ היא אך ורק מתוך לחץ פוליטי. לפי מצבו בסקרים הוא מנסה לעשות צעדים נואשים"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

שר המודיעין, אלי כהן, אמר הבוקר (חמישי) על תקיפת צה"ל בסוריה: "לישראל יש קווים אדומים, ולא משנה מה יהיו השינויים באזור, כולל ברמת הבחירות". את הדברים אמר בראיון לניסים משעל וגיא פלג ברדיו '103'.

כידוע, בדרך כלל ישראל איננה לוקחת אחריות על מבצעים במדינות אויב והפעם ישראל לקחה אחריות ואף פירסמה תיעוד של התקיפה. שר המודיעין התייחס למקרה החריג ואמר: "אנחנו רצינו להעביר שלא משנה שינויים אזוריים כאלה ואחרים וגם לא ברמת הבחירות, לנו יש קווים אדומים שאומרים – אנחנו לא נאפשר התבססות של איראן בסוריה, וכל הפרת ריבונות תענה בחומרה, והדבר המרכזי שצריך לבוא ולשאול את עצמו הנשיא הנכנס בארה"ב – מה בדיוק מחפשת איראן בסוריה, ציוד רפואי? בתי ספר? ברור שלא, הם יודעים בדיוק מה הם עושים".

הוא הוסיף, "היה כאן ניסיון להפרת ריבונות. אנחנו תמיד מבהירים להם שישראל נהנית מעליונות מודיעינית אזורית, זו לא הפעם הראשונה שתקפנו. במקרה הזה החלטנו לתת לזה ביטוי, פורסם בעבר שישראל תקפה באזור של סוריה".

לאחר הדיווח אמש לפיו גנץ הורה לפתוח ועדת חקירה במשרד הביטחון על הצללות. אמר השר כהן בראיון ל'ווינט': "מי שהיה צריך לקפוץ לאור הפרסום הזה זה אתם, כאן באולפן הזה התראיין גנץ ואמר שאין מקום לעשות את הבדיקה". הוא הוסיף: "הסוגייה הזו נסרקה על ידי היועמ"ש, הפרקליטות ומשרד המשפטים, שלא ידועים בחיבתם הגדולה לראש הממשלה, הם אלו שאמרו שאין מקום לבצע שום חקירה".

"ראש הממשלה נסרק במסרקות ברזל, הוא נקי. שר הביטחון רוצה לבדוק את מערכת הביטחון, לא את ראש הממשלה. מה אכפת לכם? אם הכל נקי, מה אכפת לכם שמערכת הביטחון תבדוק את עצמה? אנשים קיבלו מיליוני דולרים על מאכעריות, על תיווך בקודש הקודשים של הביטחון הלאומי, אין מישהו שמחויב יותר לביטחון ישראל. אם נתניהו היה רוצה לעזוב ולסיים את תפקידו היה מרוויח סכומים מאוד גבוהים בתפקידים אחרים".

הוא הדגיש, "אנחנו לא חוששים משום בדיקה, אבל אנחנו נגד ועדות בדיקה שמה שעומד מאחוריהן זה שיקולים פוליטיים של מפלגה שמתרסקת, החלטה של גנץ היא בסוגיות פוליטיות בלבד. אך ורק מתוך לחץ פוליטי. אני רואה זיגזג. לפי מצבו בסקרים הוא מנסה לעשות צעדים נואשים על מנת לקושש קולות".

כתבות קשורות

זעם בסיעות החרדיות לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיע להר בפעם הראשונה
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן