פומפאו בביקור היסטורי ברמת הגולן: "ברור שהמקום הזה הוא חלק מישראל" • צפו

מזכיר המדינה ערך ביקור ראשון אי פעם ברמת הגולן וקיבל סקירה על האתגרים הביטחוניים והמדיניים בגבול סוריה ולבנון: "תדמיינו לכם שאסד היה שולט במקום הזה, נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי שישראל תוכל להגן על עצמה". אשכנזי: "מדינת ישראל בטוחה יותר בזכות התמיכה שלכם"


צילום: זיו סוקולוב, שגרירות ארה"ב בירושלים

מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו ערך היום (חמישי) ביקור היסטורי ברמת הגולן, והיה מזכיר המדינה הראשון אי פעם לבקר במקום. במהלך הביקור קיבל מזכיר פומפאו סקירה על האתגרים הביטחוניים והמדיניים בגבול סוריה ולבנון וקיים תצפית מהר בנטל לעבר השטח הסורי והלבנוני. בנוסף קיבל מזכיר המדינה סקירה מאביגדור קהלני על קרב עמק הבכא במלחמת יום כיפור.

לביקור התלווה שר החוץ גבי אשכנזי שהודה לממשל האמריקאי על תמיכתם בביטחון מדינת ישראל לאורך השנים וההכרה בריבונות ישראל על רמת הגולן. לאור אירועי הימים האחרונים הדגיש השר אשכנזי כי ישראל רואה במשטר הסורי ובממשל אסד כנושא באחריות על כל הנעשה משטחו, בשטחו ובחסותו כולל פעילות איראנית ובחסות איראנית. אנחנו לא נאפשר את עצימת העין של המשטר הסורי על המתרחש.


צילום: גיא ענבר

פומפאו אמר סיפר כי "לפני 35 שנה, כילד צעיר, אני למדתי על המקום המדהים והמיוחד הזה. אי אפשר לעמוד כאן ולראות את מה שמעבר לגבול ולהכחיש את העובדה שהנשיא טראמפ הכיר בה, מה שנשיאים קודמים סירבו לעשות, שזה חלק מישראל וחלק מרכזי בישראל. אני זוכר גם כי לא הרבה זמן אחרי שהייתי ילד, הייתי חייל בצבא ארצות הברית, ואני זוכר את הלחץ הבינלאומי להחזיר את המקום הזה לסוריה, תדמיינו לכם שאסד היה שולט במקום הזה, את הסכמה והנזק שזה היה למזרח התיכון ולישראל ולאזרחיה, הנשיא טראמפ פשוט הכיר בעובדה הבסיסית שהמקום הזה הוא חלק מישראל".

"היה לי הכבוד להיות פה עם הגנרל קהלני, לשמוע את הסיפור כיצד כחייל צעיר הוא הציל את האומה הנהדרת הזאת. זה נהדר להיות פה איתך, אמרתי לראש הממשלה שמאוד רציתי לבוא לכאן בנסיעה הזאת, להגיד לעולם שיש לנו את הרשות, שלישראל יש את הרשות, שלכל אומה יש את הרשות להגן על עצמה בשטח שלה ושארצות הברית וממשל טראמפ ימשיכו לעשות כל שביכולתנו שיש לישראל את מה שהיא צריכה כדי לעשות את זה, נכבד את הזכות שלכם להגן על האזרחים שלכם, תודה רבה אדוני שר החוץ שבאתה איתי לכאן".

אשכנזי הוד לפומפאו ואמר כי "הוא התעקש לבוא לכאן לביקור היסטורי, פעם ראשונה שאישיות כל כך בכירה של הממשל האמריקני מבקרת ברמת הגולן, לא רק מכירה בה אלא גם מסיירת בה. המזכיר רצה לבוא, לשמוע את המפקדים, לראות את השטח, לעמוד מקרוב על ההתפתחויות. אני רוצה להודות לשגריר, לנשיא, על ההכרה ברמת הגולן, על כל התמיכה היוצאת מן הכלל שהם מפגינים במשך שנים למדינת ישראל. מדינת ישראל בטוחה יותר כתוצאה מהתמיכה האמריקאית ואני מודה באופן אישי למזכיר המדינה, לנשיא, לשגריר, על כל מה שישראל ואזרחיה חייבים לכם".

3 תגובות

wowowow

נדמה לי שאכנזי עושה את העבודה בצורה הטובה ביותר

מודה איתך ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture