אושרה הפרטת התעשייה האווירית; גנץ: "המהלך יקדם את התעשייה האווירית בעולם"

ועדת השרים להפרטה, אישרה היום מהלך של הנפקת התעשייה האווירית, אותו החלה רשות החברות לקדם כבר לפני כ-25 שנים. המהלך מגיע לאחר עבודת מטה נרחבת של משרד הביטחון בשיתוף עם רשות החברות הממשלתיות ומשרד האוצר הועברה החלטה להפריט חלק ממניות תעשייה אווירית בוועדת שרים להפרטה

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

ועדת שרים להפרטה בראשות שר הדיגיטל הלאומי, דוד אמסלם, אישרה היום (חמישי) מהלך של הנפקת התעשייה האווירית, אותו החלה רשות החברות לקדם כבר לפני כ-25 שנים. המהלך מגיע לאחר עבודת מטה נרחבת של משרד הביטחון בשיתוף עם רשות החברות הממשלתיות ומשרד האוצר הועברה החלטה להפריט חלק ממניות תעשייה אווירית בוועדת שרים להפרטה. שר הביטחון בני גנץ הגיב להחלטה: "בחודשים האחרונים קידמתי את המהלך ביחד עם צוות המשרד באופן שיאזן בין הצורך לקדם את התעשייה האווירית והתנהלותה העסקית מול השווקים בעולם ובין השמירה על יכולותיה והאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל והאמצעים שברשותה".

שר הביטחון אמר: " הבאנו לכך שנוסח החלטת הממשלה יביא לכך שהמשאבים שייכנסו מרכישת מניות החברה, יושקעו ברובם בתוכנית פיתוח שתקדם את החברה ותביא להעסקה של מאות ואלפי עובדים בעתיד- דבר הכרחי כיום על רקע משבר הקורונה. פעלנו גם בכדי שבמסגרת המהלך יישמרו סודות המדינה והתהליכים הרגישים המתקיימים בתוך התעשייה האווירית". הוא הוסיף: "משרד הביטחון בראשותי ימשיך ללוות את התהליך ולוודא שהוא נעשה באחריות, ביעילות ותוך שהוא משרת את צורכי הביטחון, הכלכלה והמשק של מדינת ישראל".

שר הדיגיטל הלאומי, דודי אמסלם אמר: "מדובר בבשורה ענקית למשק הישראלי, גאווה לאומית לכל עם ישראל. מיום כניסתי לתפקיד אני מאיץ תהליכי הפרטה, והנפקה כמו זו של התעשייה האווירית, מהחברות הגדולות והמוערכות במשק, תגייס כוחות חדשים, ידע והון, ותשדרג את עצמה רבות. זהו צו השעה, ואני שמח שהצלחנו להגיע להסכמות ולצאת לדרך. אין ספק שהעובדים המסורים והמקצועיים של החברה סללו את הדרך להנפקה הזו, ולולא שיתוף הפעולה שלהם ועזרתם ונכונותם לסייע, לכל אורך הדרך, לא היינו מגיעים עד הלום, ועל כך מגיע להם כל הכבוד וההערכה".

"כאן באמת המקום להודות להנהלה ולכל העובדים ששיתפו פעולה והגיעו להבנות, ליו"ר החברה הראל לוקר, מנכ"ל החברה הנכנס בועז לוי, לו נאחל גם ברכה והצלחה, יו"ר ועד העובדים יאיר כץ, שבלעדיו זה פשוט לא היה קורה, התגייסותו האישית והמלאה שבאה לידי ביטוי בכל שלב ושלב, וכמובן למי שליוו את התהליך והביאו לאישורו, מנהל רשות החברות ינקי קוינט, מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל ולשר האוצר ישראל כ"ץ. זהו יום חג הן לתעשייה האווירית שיוצאת לדרך חדשה, והן למשק הישראלי, שירוויח בגדול מהמהלך הדרמטי והחשוב הזה!".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן