הוסרו ההגבלות על ג'ונתן פולארד: "יוכל לעזוב לאן שירצה כולל לעלות לישראל"

פרקליטי המרגל הישראלי מסרו כי ביהמ"ש החליט לא לחדש את ההגבלות על שחרורו, סאת 5 שנים אחרי ששוחרר מהכלא לאחר שריצה 30 שנות מאסר. במשרד המשפטים האמריקאי אמרו שלא סביר שיפר שוב את החוק, והוא רשאי לעבור לאן שיבחר

משרד המשפטים האמריקני הכריע אתמול (שישי) שלא להאריך את תקופת המבחן של ג'ונתן פולארד, היהודי-אמריקני שהורשע בריגול למען ישראל וריצה עונש מאסר בארה"ב – כך הודיעו עורכי דינו. המשמעות היא שכל ההגבלות שחלו על פולארד בחמש השנים האחרונות – יבוטלו, והוא יוכל לעבור לכל מקום שירצה, כולל ישראל.

"הוועדה מצאה כי אין ריאיות המובילות למסקנה כי פולארד עלול להפר את החוק", כתבה הוועדה בנימוקיה. ממשרד עורך הדין המייצג את פולארד נכתב כי "אנו אסירי תודה ושמחים שהוא נקי ושכל המגבלות עליו הוסרו. אנחנו מצפים לראות אותו בישראל. בחודשים האחרונים היינו בקשר עם משרד המשפטים וגם עם ועדת השחרורים והדגשנו כי פולארד התנהג למופת ולכן אין מניעה להסיר את ההגבלות עליו".

עורכי דינו של פולארד, אליוט לאואר וז'אק סמלמן, הבהירו כי הוא "יוכל לנסוע לכל מקום, להתיישבות ארעית או קבועה, בהתאם לבקשתו". במכתב שהעביר להם כתב פולארד כי הוא שמח על ההחלטה, וכי סוף סוף יוכל לסייע לאשתו אסתר, הנלחמת במחלת הסרטן. הוא הביע "הערכה והכרת תודה" לשגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר ולראש הממשלה בנימין נתניהו.

עורך דינו של פולארד, אליוט לאוור, אמר לאחר הבשורה כי "יונתן מודה לכל מי שתמך בו והפגין למענו, הוא חווה זמנים קשים ואשתו כרגע נמצאת בכימותרפיה, אבל זה אירוע נהדר. יונתן ואסתר מתכוונים להגיע לישראל, אבל הם לא יכולים לעשות זאת מיד בשל הטיפולים של אסתר. אושר גדול בשבילו לאחר 5 שנים של התמודדות עם הגבלות לא הגיוניות, ו-30 שנה בתנאים קשים בכלא".

כזכור, פולארד הורשע בריגול לטובת ישראל ושוחרר ב-2015 בתום 30 שנות מאסר בתנאים מגבילים מאוד, שכללו איסור יציאה מארצות הברית, מגבלות תנועה באיזור מגוריו בניו יורק, חיוב לענוד צמיד קרסול GPS אלקטרוני בכל עת ובנוסף, היה נתון לניטור ובדיקה בלתי מוגבלים של המחשבים שברשותו.

בשנים האחרונות הגיש פולארד כמה ערעורים לבית המשפט בניסיון לבטל את תנאי שחרורו המחמירים – אך כולם נדחו. רק לפני שלוש שנים עדיין התעקשה התביעה בארה"ב כי תנאי השחרור של פולארד "הגיוניים", שכן מדובר במי שריצה מאסר עולם. התובעת אף כינתה את פולארד "משוחרר יוצא דופן שגרם לנזק רב לארה"ב".

2 תגובות

למה אתה קוראים לו "ג'ונתן"? השם הוא יונתן. באנגלית זה כתוב ונהגה כJonathan אך המילה בעברית היא יונתן ולא ג'ונתן.

בושה למדינת ישראל שרק עכשיו משחררים את העוזר הגדול שלה שמנע אטום על המדינה במילחמה מול עירק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן