צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מקורבי גנץ במתקפה על ניסנקורן: "בונה את עצמו בניגוד לאינטרס של כחול לבן"

מקורבים ליו"ר כחול לבן תקפו את שר המשפטים: "מתעקש להכניס אצבע בעין של נתניהו גם כשזה לא מוליד הישגים ממשיים". בלשכת גנץ הכחישו: "מי שמתדרך על דעת עצמו הוא לא מקורב". דיווח: החלטתו של גנץ בנוגע לוועדת החקירה - בשל המחלוקת עם ניסנקורן
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

מקורבים לראש הממשלה החליפי בני גנץ תוקפים את שר המשפטים אבי ניסנקורן ואומרים כי הוא "התאהב בתפקיד מגן הדמוקרטיה והולך עם זה רחוק מדי. הוא בונה את עצמו בניגוד לאינטרס של כחול לבן. הוא מתעקש להכניס אצבע בעין של נתניהו גם כשזה לא מוליד הישגים ממשיים. בוא נאמר שלא נזיל דמעה אם ילך מיוזמתנו", כך לפי ציטוטים שפורסמו ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח של דפנה ליאל, גנץ מתלבט ביחסו למספר 3 במפלגה. מצד אחד ההתנגדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לניסנקורן כשר משפטים עצמאי היא הסיבה המרכזית שהממשלה לא מתפקדת, מנגד אם הולכים לבחירות הוא הוא הקלף הכי חזק שלו בקמפיין "שמירה על הדמוקרטיה". בלשכת גנץ הכחישו את הציטוט ואמרו כי "אין סכסוך. ניסנקורן שר משפטים מצוין ומוערך. מי שמתדרך על דעת עצמו הוא לא מקורב".

גורמים בכחול לבן שצוטטו ב'כאן חדשות' טענו כי גנץ הודיע על הקמת ועדת הבדיקה לצוללות בעקבות הריב שלו עם שר המשפטים אבי ניסנקורן על המינויים. מוקדם יותר בישיבת שרי כחול לבן, נזף גנץ בשני השרים, ניסנקורן ויועז הנדל, שהודיעו כי יחרימו את ישיבת הממשלה במחאה על "דיל המינויים" של מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי בתמורה למינוי חשב כללי במשרד האוצר.

גנץ פנה בישיבה לניסנקורן ולהנדל ואמר להם: "קחו בחשבון שכשאתם עושים אקט של החרמה של הישיבה אתם מעבירים מסר אבל פוגעים גם בי וגם בכחול לבן כי זה מציג תמונה של סדקים בתוכנו. זה ממילא לא עוזר לכם לקדם את המטרות שלכם".

גורמים אחרי שהשתתפו בישיבה טענו כי גנץ אמר להם כי "אני מבין את חשיבות המסר לציבור ואת התסכול בקשיים מול האוצר והגורמים השונים. יחד עם זאת, זו הממשלה שלנו ואנחנו צריכים להיות נוכחים ולהשפיע, אנחנו חצי ממנה".

על פי הדיווח של יערה שפירא, ייתכן שדווקא עבור הנדל, ויכוח כזה נושא סיכון משמעותי יותר. מקורב לגנץ צוטטו אומר על ראשי סיעדת דרך ארץ השר יועז הנדל וח"כ צבי האוזר בעקבות ההתרחשויות האחרונות: "הם יוכלו לרוץ איתנו גם בבחירות הבאות רק אם יישרו קו לגמרי עם גנץ בחודש הקריטי הזה".

כזכור, ניסנקורן לא השתתף בישיבת הממשלה השבועית הבוקר, במחאה על העיכובים במינויו של מנכ"ל משרד המשפטים, שימי בראון, כשבמקביל אישרו את סדרת מינויים שהוסכמו בין הליכוד וכחול לבן. בראש המינויים שעלו בישיבת הממשלה, נמצאים החשב הכללי במשרד האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי.

ב'וואלה' דווח כי בין גנץ וניסנקורן שוררת מתיחות גדולה, סביב הוויכוח על המשך מדיניות המפלגה בנוגע לישיבה בממשלה. גנץ קידם במסגרת העסקה מינויים במשרדי החוץ והכלכלה בראשותם של אשכנזי ופרץ, עמיתיו הבכירים האחרים בקואליציה. מינוי מנכ"ל למשרדו של ניסנקורן נחשב לבעייתי ושנוי במחלוקת מבחינת הליכוד, ולכן היה קשה יותר לקדם אותו.

ב'כאן חדשות' דווח כי בכחול לבן מתכננים להביא שורה של מינויים נוספים לממשלה בשבועות הקרובים עוד לפני המינוי של מנכ״ל משרד המשפטים. בכיר במפלגה אמר כי "בג"ץ יכריע בקרוב בכל המינויים שקשורים למערכת המשפט. עד אז ניקח מה שיתנו לנו, אין סיבה להמשיך לעכב מינויים". מקורב לגנץ הבהיר כי יש צורך במינוי חשב כללי. "בעוד שבועיים תיפול ההחלטה אם הולכים לבחירות או לא, ועד אז נתקדם בצעדים טקטיים ונשיג הישגים קטנים כמו הפעם", הוסיף המקורב.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן