צילום: צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

זוהר: "תקציב ל-2021 – חוסר אחריות"; כץ: "אביא את התקציב לממשלה בדצמבר"

בניסיון לדחות את הקץ במספר חודשיים: בקואליציה בוחרים את האפשרות להעביר תקציב בדצמבר לרבעון. יו"ר הקואליציה טען: "טוב אם התקציב יתעכב". במשרד האוצר הכחישו: "משרד האוצר מתכוון לסיים את אישור התקציב בכנסת במהלך חודש פברואר - כל אמירה אחרת משוללת בסיס"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

בניסיון לדחות את הקץ במספר חודשיים, בקואליציה בוחרים את האפשרות להעביר תקציב בדצמבר לרבעון – כך דווח ב'חדשות 12'. גורמים בקואליציה הציעו תקציב חלופי, קצר יותר, שתואם את הן את האינטרסים של ראש הממשלה בנימין נתניהו והן את אלו של ראש הממשלה החליפי, בני גנץ.

על פי הדיווח של עמית סגל, שניהם רוצים לדחות את פיזור הכנסת, נתניהו משום שברצונו להתקרב לחיסון וגנץ משום שהסקרים צופים לו שחורות, ולכן תקציב שיאושר ב-23 בדצמבר ויהיה תקף עד למרץ יסייע לשניהם. אפשרות אחרת שעלתה בקואליציה היא תקציב שיפרט רק את צד ההוצאות, ובהמשך ימצאו פתרונות להכנסות. עם זאת ההערכה הסבירה היא שהכנסת תתפזר בין דצמבר לפברואר.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר הערב בראיון ל'חדשות 12 כי "להעביר עכשיו תקציב ל-2021 זה חוסר אחריות". לדבריו, "איך אנחנו יכולים לדעת מה יהיו ההוצאות של המדינה, אנחנו לא יודעים מה צפי ההכנסות וההוצאות שלנו, זה חוסר אחרות ללכת ולהעביר תקציב", אמר זוהר. "את תקציב 2020 אנחנו חייבים להעביר, לגבי 2021 – טוב יהיה אם נתעכב עם העברת התקציב".

זוהר המשיך והבהיר: "אני משרת בכנסת היום ואני רואה איך הכנסת פועלת, אנחנו מעבירים חקיקה במסלול ירוק בכל הקשור לקורונה, ואני יכול להגיד שמי שיעביר תקציב ל-2021 הוא חסר אחריות, אחרי המשבר נוכל לאמוד את ההוצאות וההכנסות, במרץ אני מקווה שנהיה כבר אחרי חיסון של האוכלוסייה".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה לדברי זוהר כי "כפי שהובהר משרד האוצר מתכוון להביא לאישור הממשלה את תקציב 2021, כולל חוקי ההסדרים והרפורמות, במהלך חודש דצמבר ולאחר מכן לסיים את אישור התקציב בכנסת במהלך חודש פברואר, וכל אמירה אחרת משוללת כח, בסיס וסמכות".

שר האוצר ישראל כץ כתב בטוויטר כי "כפי שהודעתי, בכוונתנו להביא לאישור הממשלה את תקציב המדינה לשנת 21 ואת חוקי ההסדרים והרפורמות הנרחבות במהלך חודש דצמבר על מנת לסיים את האישור בכנסת במהלך חודש פברואר, וזאת לצד המשך תוכניות הסיוע והפעלת רשת הבטחון".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן