צילום: דובר צה"ל

מפקד חיל האוויר על "הפספוס" של כיפת ברזל: "לא עמדנו במשימה המצופה מאיתנו"

במהלך ביקור ביחידות ההגנה האווירית הוצגו לאלוף נורקין ממצאי תחקירי האירועים במסגרת נורו רקטות שלא יורטו. דובר צה"ל: "בכל אירוע נמצאו מרכיבים טכניים ומבצעיים שונים שהשפיעו על כך שלא בוצע היירוט, אך לא מדובר בטעות אנוש או בתקלה במערכות הגילוי וההתרעה"

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

תחקיר חיל האוויר מדוע רקטה ששוגרה לעבר אשקלון לא יורטה על ידי 'כיפת ברזל': היום סיירו מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, ומפקד מערך ההגנה האווירית, תת-אלוף רן כוכב (רנכו) ביחידות ההגנה האווירית. בשבוע האחרון ובמסגרת הביקור הוצגו למפקד חיל האוויר תחקירי האירועים במסגרתם נורו רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל ולא יורטו.

מדובר צה"ל נמסר כי "ממצאי התחקיר מעלים כי בכל אירוע נמצאו מרכיבים טכניים ומבצעיים שונים שהשפיעו על כך שלא בוצע היירוט, אך לא מדובר בטעות אנוש או בתקלה במערכות הגילוי וההתרעה". על פי ההודעה, "עוד עלה כי לוחמי ההגנה האווירית פעלו כנדרש באירועים אלו לצד זאת יודגש כי אין הגנה הרמטית ואירועים מסוג זה יכולים לקרות גם בעתיד ולכן ישנה חשיבות רבה להישמע ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף והרשויות".

מפקד חיל האוויר אלוף נורקין ציין כי "במקרים הללו לא הגענו לתוצאה הסופית הנדרשת ולא עמדנו במשימה המצופה מאיתנו. נמשיך לתחקר במקצועיות, אך לא נתפשר על התוצאה הסופית בהגנה על אזרחי מדינת ישראל ונעשה את מירב המאמצים על מנת להמשיך ולהגן על שמי המדינה".

הרקטה ששוגרה אתמול ולא יורטה, התפוצצה במחסן של מפעל באזור התעשייה הדרומי באשקלון. איש לא נפגע בפיצוץ, אך נזק נגרם למקום. לפי צה"ל לא שוגרו מיירטים לעבר הרקטה, אף שהיא התפוצצה בתוך אזור התעשייה. זו הפעם השנייה בשבוע האחרון ששתי רקטות מעזה, האחת קצרת טווח והשנייה ארוכת טווח, לא יורטו על-ידי כיפת ברזל. ב'ווינט' דווח כי בחיל האוויר מתחקרים את שני האירועים.

כזכור, אזעקת צבע אדום נשמעה אמש בשעה 21:36 בעיר אשקלון ובאזור תעשייה הדרומי אשקלון. על פי דיווחים, רקטה אחת שנורתה משטח הרצועה נפלה בשטח פתוח. מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל". מארגון מד"א נמסר כי לא התקבלו קריאות על נפגעים. בנוסף, תושבים דיווחו על הפעלת מערכת כיפת ברזל.

הרקטה ששוגרה התפוצצה במפעל מדרום לאשקלון וגרמה לנזק. מהמשטרה נמסר כי "חבלני משטרת ישראל סיימו לפני זמן קצר טיפול בזירת נפילת רקטה באזור אשקלון. נגרם נזק למבנה. אין נפגעים. חבלני המשטרה טיפלו בזירה ווידאו כי לא קיימת סכנה נוספת בשרידי הרקטה".

דובר צה"ל מסר כי לפנות בוקר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. במהלך התקיפה הותקפו מטרות התעצמות של ארגון הטרור חמאס, בהן שני אתרים לייצור אמצעי לחימה רקטיים, תשתיות תת קרקעיות ומתחם אימונים צבאי של הכוח הימי של ארגון הטרור חמאס.

עוד נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה משטח רצועת עזה לשטח ישראל הלילה. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר ישראל והוא ערוך ומוכן לפעול בנחישות ככל שיידרש, נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל וריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל", נאמר עוד בהודעת דובר צה"ל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן