צילומים: ויקיפדיה, ממשל וקמפיין

הכוורת של ביידן נחשפת: שר חוץ יהודי ואדריכל הסכם הגרעין ליועץ לביטחון לאומי

הנשיא המיועד הודיע שימנה את אנתוני בלינקן למזכיר המדינה, אלחנדרו מיורקס לשר לביטחון המולדת, ג'ייק סאליבן ליועץ לביטחון לאומי, לינדה תומס גרינפילד לשגרירה באו"ם, אבריל היינס לראש שירות המודיעין ומזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי ימונה לשליח מיוחד לענייני אקלים

צוות המעבר של נשיא ארה"ב המיועד ג'ו ביידן פרסם הערב (שני) שורת מינויים צפויים לקבינט: יועצו המדיני אנתוני בלינקן למזכיר המדינה, אלחנדרו מיורקס לשר לביטחון המולדת, ג'ייק סאליבן ליועץ לביטחון לאומי, אבריל היינס לראשת המודיעין הלאומי, לינדה תומס גרינפילד לשגרירה באו"ם, ומזכיר המדינה לשעבר בממשל אובמה ג'ון קרי ימונה לשליח מיוחד לענייני התחממות גלובלית.

אנתוני בלינקן, בן להורים יהודים מניו-יורק, שימש כיועצו של ביידן לביטחון לאומי בזמן שהיה סגן הנשיא וכסגנו של מזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי. בלינקן שימש עד עתה כיועץ הבכיר ביותר של ביידן בנושאי מדיניות חוץ. ביוני האחרון אמר מזכיר המדינה המיועד כי "הנשיא ביידן לא יקשור בין הסיוע האמריקני לישראל לסוגיות שנויות במחלוקת, ביניהן סיפוח שטחים".

ג'ייק סאליבן, שכאמור יהיה היועץ של ביידן לביטחון לאומי, ייעץ לממשל אובמה בכל הנוגע למו"מ על הסכם הגרעין עם איראן. כמו מזכיר המדינה החדש בלינקן, גם סאליבן שימש יועצו לביטחון לאומי של ביידן כשהיה סגן הנשיא. סאליבן גם נחשב לאחד מיועציה הקרובים ביותר של הילרי קלינטון בתקופת כהונתה כמזכירת המדינה.

מינוי נוסף של ביידן הוא זה של לינדה תומס גרינפילד לשגרירת ארה"ב באו"ם. מינויה של תומס גרינפילד, אישה שחורה שמילאה תפקידים בכירים בממשל אובמה, אמור להגשים את הבטחתו של ביידן לנושאי משרה מגוונים בקבינט שירכיב. תומאס גרינפילד, שכיהנה בעבר כשגרירת ארה"ב לליבריה, התחייבה לשרת את העם האמריקני ב"חסד וחמלה".

ג'ון קרי, שכאמור ימונה לשליח מיוחד לענייני התחממות גלובלית, כיהן כמזכיר המדינה של ארצות הברית בקדנציה השנייה של הנשיא ברק אובמה. קרי, בתפקידו כמזכיר המדינה, הוביל את המשא ומתן להסכם האקלים (הסכם פריז), ממנו פרש הנשיא טראמפ. בשנת 2014 הצהיר כי מחלקת המדינה היא תחנתו האחרונה בחייו הפוליטיים, ושבכוונתו לפרוש מהם בעת סיום כהונתו.

אלחנדרו מיורקס, השר החדש במחלקה לביטחון המולדת, כיהן כסגר שר במשרד זה בכהונת אובמה. מיורקס, גם יהודי, ממוצא קובני, היה בעברו תובע פדרלי בקליפורניה. אבריל היינס מונתה לעמוד בראש שירות המודיעין האמריקאי. היינס, בת 51, תהיה האישה הראשונה המכהנת בתפקיד זה, לאחר שבעבר הייתה האישה הראשונה לכהן כסגנית היועץ לביטחון לאומי בזמן ממשל אובמה.

"בקרוב תהיה לאמריקה ממשלה שתתייחס למשבר האקלים כאל האיום הביטחוני הלאומי הדחוף שהוא", כתב קרי בחשבון הטוויטר. "אני גאה להיות שותף של הנשיא הנבחר, בעלי בריתנו ומנהיגי תנועת האקלים הצעירים". לפי דיווחים בארה"ב קרי יהיה גם אחד היועצים של ביידן לביטחון לאומי.

2 תגובות

קרי חוזר
אוי ווי

גון קרי שונא ישראל מובהק

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו