מח”ש מטייחת: נסגר התיק הפלילי נגד השוטר שהשליך דלי על ילד בביתר

מח"ש סגרה את התיק הפלילי נגד שוטר היס"מ שהשליך דלי ופגע בנער חרדי לפני חודש וחצי וקבעו כי השוטר יעמוד לדין משמעתי בגין "שימוש בכוח שחרג מהנדרש". עורך דינו של הילד: "מח"ש הפכה להיות גן עדן לשוטרים עבריינים - כולם מקבלים חסינות. לא נהסס להגיש תביעות אישיות"


צילום: ארי קופרשטוק

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה היום (שני) על העמדתו לדין משמעתי בלבד וסגירת התיק של שוטר יס״מ, אשר השליך דלי לעבר קטין בביתר עילית. במח"ש טוענים כי מחקירת המקרה עלה, כי זריקת הדלי לעבר הקטין התבצעה במהלך ניסיון לבצע מעצר של הקטין, שהתנגד למעצר ונמלט. מח״ש החליטה כי מדובר בשימוש בכוח שחרג מן הנדרש בנסיבות המקרה, ועל כן הוחלט על העמדת השוטר לדין משמעתי.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הילד ששוטר זרק עליו דלי תוקף את ההחלטה ואמר כי "מח"ש הפכה להיות גן עדן לשוטרים אלימים. כל שוטר שתוקף זוכה לחסינות". בן גביר מוסיף כי יאבק בהחלטת מחש וימליץ למשטרה להגיש כתב תביעה נגד השוטר. "ידע כל שוטר מתפרע שיש דין ודיין וגם אם מח"ש סוגרת את התיקים נגד השוטרים לא נהסס להגיש נגדם תביעות אישיות וגם נבחן הגשת עתירה לבג"צ כנגד החלטת מח"ש- המדובר באירוע פלילי לכל דבר וההליך משמעתי במקרה זה הוא לעג לרש".

הנער החרדי שהוכה על ידי שוטר בבית עילית סיפר כי "בהפגנה נכחו שוטרים שניסו להרגיע, ואז הגיעו שוטרי יס"מ שהתחילו להרביץ באלימות", והוסיף: "הם תפסו מישהו, אזקו אותו, אל אף שהוא סתם ישב בצד ואני רציתי ללוות אותו כדיי לראות לאן הם לוקחים אותו. לאחר מכן השוטר תפס דלי וזרק אותו עליי, חנק אותי ונתן לי אגרוף בראש, הכניס אותי לניידת בחוזקה ופשוט לקחו אותי לתחנה כשאני בטראומה".

עו"ד בן גביר שמייצג את הילד אמר ביום האירוע כי "דמו של הציבור החרדי הינו הפקר. הסרטון מלמד על אובדן עשתונות של המשטרה. אנו דורשים השעיית השוטר עוד הערב. המשטרה משקרת כאשר היא טוענת שהילד החזיק אבן ומדובר בעלילה כמיטב המסורת של מקצת מהשוטרים בארץ שנתפסים פועלים באלימות אבל גם אם הילד עבר עבירה ולא היא: לשוטר אסור להתנהג באלימות ולפעול כאחרון העבריינים. השוטר לא רק זרק על הילד דלי אלא גם חנק אותו ונתן לו אגרוף. השוטר צריך להיעצר"

מהמשטרה נמסר בתגובה אז כי "בהמשך להתקהלות של עשרות מחוץ לבית תפילה בביתר עילית מספר מתקהלים סרבו לבקשת המשטרה להתפנות וחלקם החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים וגרמו נזק לרכב משטרתי. שניים נעצרו לחקירה בחשד לזריקת אבנים ותקיפת שוטרים וניתנו קנסות נגד מחזיקי המקום ומספר מתקהלים שהפרו את התקנות. בשלב זה המתקהלים התפזרו והכוחות ממשיכים לפעול לאכיפת המגבלות".

בהמשך נמסר כי "‏בהמשך לתיעוד שהופץ מהפרות הסדר בביתר עילית – במהלך פיזור עשרות מתקהלים הושלכו לעבר הכוחות אבנים וחפצים וחשוד שנצפה משליך בלוק לעבר רכב משטרתי נעצר. לצד זאת, אנו רואים בחומרה את התנהלות השוטר, הנוגדת את ערכי הארגון. בהתאם לכך, מפקד המחוז הנחה להעביר את חומרי התיעוד לבדיקת מח"ש".

2 תגובות

צפוי

עכשיו?!?! כשיש כאלו הפגנות בביתר?????

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו