שריפה פרצה בבניין מגורים ברחוב סורוצקין בירושלים – עשרות משפחות חולצו

שריפה פרצה הלילה בחניון של קומפלקס בנייני מגורים ברחוב הרב סורוצקין בירושלים. כוחות כיבוי ומד"א נמצאים במקום, מחלצים את דיירי הבניין ומעניקים להם טיפול רפואי. אדם אחד נפצע קל לאחר שקפץ מהקומה הראשונה בבניין, היתר במצב קל לאחר שנפגעו משאיפת עשן

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

עשרות משפחות חולצו לפנות בוקר (שלישי) מדירותיהן בשכונת רוממה בירושלים, בעקבות שריפה גדולה שפרצה בחניון של מתחם בנייני מגורים ברחוב הרב סורוצקין בעיר. השריפה התפשטה למספר רכבים, מחסנים ודירות. חלק מהדיירים נפגעו באורח קל משאיפת עשן, ואחד נפצע קל כשקפץ מהקומה הראשונה.

לחצו כאן וסייעו למשפחות >>>

דוברות כבאות והצלה לישראל-מחוז י-ם נמסר כי "לוחמי האש מחלצים עשרות לכודים בשריפה שפרצה בקומפלקס בניינים. 12 צוותי כיבוי וחילוץ מתחנות ירושלים פועלים כעת בשריפה גדולה שפרצה בקומות התחתונות של קומפלקס בניינים ברחוב סורוצקין בשכונת רוממה ומשם התפשטה למספר רכבים, מחסנים ודירות".

"כתוצאה מהאש החזקה והעשן הרב שנפלט מהשריפה, נלכדו בבניינים עשרות משפחות. לוחמי האש מבצעים בשלב זה, חילוץ של הלכודים, במקביל לכיבוי השריפה המשמעותית, פינוי העשן הרב מן הבניינים, וסריקה אחר לכודים נוספים. מפקד כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים טפסר ניסים טויטו נמצא במקום ומפקח על פעולות הכיבוי והחילוץ באירוע. בשלב זה, עדיין אין שליטה בשריפה ופעולות הכיבוי המורכבות נמשכות במקביל לסריקות אחר לכודים פוטנציאליים".

סגן טפסר אלי אדרי מת"ח תחנת "האומה" שפיקד על הכוחות באירוע: "החל מהשעה 4 בבוקר לערך, אנחנו פועלים באירוע מורכב של שריפה גדולה מאוד שפרצה בקומפלקס של שישה בניינים ברחוב סורוצקין ובעקבות כך, מספר רב של אזרחים עם תינוקות קטנים, ילדים ומבוגרים נלכדו בדירותיהם ע"י האש והעשן הכבדים שאפפו את הבניינים. כתוצאה מהאש החזקה, עלו בלהבות מספר רב של רכבים ובנוסף, עוד מחסנים וכמה דירות נפגעו. כרגע המאמץ העיקרי שלנו הוא לחלץ את כל הלכודים ולמנוע את פגיעת האש והעשן בכל הבניינים. לשם כך, לוחמי האש בחירוף נפש ואומץ רב, נכנסים אל תוך האש והעשן הכבד ומחלצים בזו אחר זו משפחות שנלכדו בבניינים במקביל לכיבוי השריפה".


צילום: כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים

מארגון מד"א נמסר כי בשעה 03:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על שריפה בחניון של קומפלקס בנייני מגורים (מחוברים) בני 5 קומות, ברחוב הרב סורוצקין בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לדיירי הבניין המחולצים ע"י הכבאים, חלקם לאחר ששאפו עשן ואחד לאחר שנחבל כשקפץ מהקומה הראשונה. כולם במצב קל.

חובש בכיר במד"א דובי ציינוירט סיפר: "מדובר בקומפלקס ביניינים שבו מתגוררו הרבה נשפחות עם ילדים, הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של אמבולנסים ניידות טיפול נמרץ, חובשים על אופנועי מד"א וכונני מד"א, כשהגענו, ראינו עשן סמיך יוצא מהבניינים ושריפה פעילה בחניית הבניין, אנשים עמדו בחלנות במרפסות ועל הגג וסימנו לנו, כוחות הכבוי החלו לכבות את האש ולחלץ את הדיירים הלכודים, גבר כבן 30 קפץ מהקומה הראשונה ונחבל באורח קל, כ- 30 מהדיירים שחולצו הגיעו אלינו".

מהדסה הר הצופים נמסר כי "אל יחידת הטראומה החדשה בבית החולים, פונו במהלך הלילה אם ובתה בת ה-14 אשר נפגעו קלות משריפה שפרצה בבנייני מגורים ברחוב סורוצקין בירושלים. מצבן של השתיים קל, מטופלות בשעות אלה בחמצן כשהן בהכרה מלאה". משערי צדק: נמסר כי "למרכז הרפואי שערי צדק פונו הלילה 4 נפגעים משאיפת עשן מהשריפה שפרצה ברחוב סורוצקין. 3 במצב קל ו-1 במצב בינוני".


ר"ע י-ם ליאון בזירה. צילום: דוברות העירייה

מעיריית ירושלים נמסר כי ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הגיע מיד עם אור ראשון למקום, והנחה את אגפי העירייה וגורמי המקצוע לעמוד לימין הכבאים והתושבים ולהתחיל באופן מיידי עבודות ניקיון ותחזוקה בביניים שניזוקו. עבודת פינוי התושבים נמשכת גם היא. צוותי העירייה נמצאים ועובדים במקום על מנת להחזיר את חיי התושבים לשגרה מלאה.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

צילום: כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture