תיעוד ראשון: מטוס F-35 מטיל פצצה בעל יכולות גרעיניות • צפו בטיסת הניסוי

הטיל שנורה ממטוס הקרב נע במהירות גבוהה ממהירות הקול. מנהל המטווח במדינת נוודה שבארצות הברית אמר כי "מדובר במבחן היסטורי שהסתיים בהצלחה". במעבדת סנדיה שביצעה את הבדיקה אמרו כי הטיל החדש שוגר מגובה של 10,500 רגל, ולקח לטיל 42 שניות לפגוע במטרה

ארה"ב פרסמה, לראשונה, סרטון של מטוס קרב מדגם F-35 מטיל דמה של פצצת אטום כבדה, במהירות העולה על מהירות הקול. מטוס החמקן המתקדם נמצא בשימוש בצה"ל ולאחרונה אישרה ארה"ב עסקת ענק למכירת 50 מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות.

התיעוד שפורסם הוא חלק מניסוי שנערך ב-25 באוגוסט באזור מדברי בנטופה שבנבדה. מדובר באתר חשאי ששימש בעבר לניסויים של נשק גרעיני וניסויים רגישים אחרים. בעבר פרסם הפנטגון תמונות מניסויים אחרים שבהם מטוסי F-35 הטילו דמה של פצצה גרעינית מסוג B61-12 בבסיס חיל האוויר אדוארדס בקליפורניה.

בהודעה לעיתונות של מעבדת סנדיה נמסר כי הבדיקה העל קולית התקיימה באזור נטופה במדינת נוודה, ב-25 באוגוסט. מדובר באתר חשאי ששימש בעבר לניסויים שונים של נשק גרעיני ופעילויות מחקר וניסויים רגישים אחרים לאורך השנים.

עוד נמסר כי הטיל החדש שוגר מגובה של 10,500 רגל, ולקח לטיל 42 שניות לפגוע במטרה. "מדובר במבחן היסטורי שהסתיים בהצלחה", אמר מנהל המטווח במתקן, בריאן אדקינס, "זוהי הפעם הראשונה אי פעם שביצענו מבחן מסוג זה על מטוס F-35".

באתר "the drive" צויין כי לא ברור מתי בדיוק בדיקות הטילים, שיאפרו בפועל ל-F-35 לשאת נשק גרעיני, ייכנסו לחיל האוויר האמריקני. ב-2017 פורסם כי המטרה הייתה לשלב את הטילים בחיל האוויר האמריקני כבר בסוף אותה שנה, אך הדבר לא התרחש. בהתחשב במגפת הקורונה, ציינו, לא נראה סביר שהטייסים של החיל יוסמכו לשאת את הנשק בזמן הקרוב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture