Yonatan Sindel/Flash90

מקלב: "לא נאפשר פריצת הסטטוס קוו בכל הקשור לתחבורה ציבורית בשבת"

סגן שר התחבורה התייחס לעומסים הרבים בתח"צ עקב מגבלות הקורונה: "תגברנו את קווי השירות באלפי נסיעות בשבוע בכדי לענות על הביקושים, החל מהבוקר החלו חברות התחבורה הציבורית לנסוע במגבלה של שבעים וחמישה אחוזי תפוסה. על התח"צ בשבת: היינו שמחים אם היינו מגיעים למצב בו התחבורה מושבתת בשבת קודש"
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

סגן שר התחבורה אורי מקלב הגיע הבוקר (רביעי) למליאת הכנסת וענה לשאלות חברי הכנסת, במענה לשאילתא שהציג חבר הכנסת אייכלר אודות העומסים בתחבורה הציבורית הודיע, כי "כבר לפני יומיים הגדלנו את התפוסה והבוקרהחלו חברות התחבורה הציבורית לנסוע במגבלה של שבעים וחמישה אחוזי תפוסה ולא כפי שהיה, זאת במטרה להקל על העומסים בתחנות".

בתשובתו ציין: "תקנות הקרונה אותם הביאו במשרד הבריאות והמל"ל לא איפשרו לאסוף יותר משלושים נוסעים, – כדי להשלים את הפער צריך להכפיל את כמות האוטובוסים, – משמונת אלפים לשש עשר אלף ביום, אין אפשר לגייס כמות כזו של נהגים ואוטובוסים בישראל. יצויין כי הכנסת אלפי אוטובוסים לערים ללא תשתיות מותאמות עלולה להביא לקריסת מערך התחבורה הציבורית ואנו עושים את התגבורים בהתאמה כדי לא לפקוק את הערים והכבישים המהירים".

"משרד התחבורה נדרש לתת שירות יעיל אמין וזמין בתחבורה הציבורית ולכן תגברנו את קווי השירות באלפי נסיעות מדי יום בריכוזים החרדים שהם הצרכנים גדולים של התחבורה הציבורית, זו הייתה פריצה של התקציב הקיים כדי לעמוד בביקושים, והסביר כי מדיניות משרד התחבורה היא לצמצם את האפליה בין נוסעי הרכב הפרטי לנוסעי התחבורה הציבורית".

ח"כ אייכלר בירך על הבשורה, ואמר: "הצעד להגדלת מספר הנוסעים מבורך, אך עדיין לא מספיק. יש צורך בתגבור הקווים, בפרט באוטובוסים האחרונים. נוסעי התחבורה הציבורית נדרסים תחת גלגלי הבירוקרטיה, ועלינו להאזין למצוקתיהם ולהביאם לידי פתרון. אני מברך את ידידי סגן השר הרב מקלב שעמל בנושא עד להבאת פתרון".

בנוסף, חזר אייכלר על דרישתו לבטל את מסלולי התחבורה הציבורית באמצע הכבישים, ולסלול אך ורק מסלולי תח"צ בצד ימין של הכביש. "זו סכנה ידועה. המהנדסים שאינן משתמשים בתח"צ מעדיפים את זרימת התחבורה על פני חיי שמירה על חיי אדם".

בהמשך הדיון בכנסת הגיש ח"כ משה אבוטבול שאילתה על לנסיעות בשבת, מקלב הדגיש בתשובתו: "אסור לנו לפרוץ את הסטטוס קוו בעניין הזה, ואכן חלק מהקווים המדוברים אינם פועלים בשבת ב"ה, אנחנו היינו מאוד שמחים אם היינו מגיעים למצב בו התחבורה הציבורית מושבתת בשבת קודש"

כתבות קשורות

בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
זעם בקרב החרדים לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיעו להר בפעם הראשונה
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן