צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בגלל איחוד האמירויות: נתניהו דחה את ביקורו בבחריין שתוכנן לשבוע הבא

ביקורו של ראש הממשלה בבחריין שתוכנן להתקיים בשבוע הבא בוטל לבקשת ממשלת בחריין, לאחר שהתברר כי לא יוכל לכלול גם ביקור באיחוד האמירויות בעקבות יום העצמאות המקומי. לשכת ראש הממשלה לשרים לדחות נסיעות מתוכננות למפרץ

ביקורו של ראש הממשלה בבחריין שתוכנן להתקיים בשבוע הבא בוטל לבקשת ממשלת בחריין – כך דווח ב'וואלה'. לדברי גורמים ישראלים בכירים, הבחריינים ביקשו לקיים את הביקור במועד מאוחר יותר, כחלק מביקור משותף של נתניהו גם באיחוד האמירויות.

על פי הדיווח של ברק רביד, בתחילה תכנן נתניהו לטוס בשבוע הבא גם לבחריין וגם לאיחוד האמירויות. התכנון המקורי היה לבקר בבחריין ב-1 בדצמבר ובאיחוד האמירויות ב-2 בדצמבר. אלא שהאמירתים הבהירו כי המועד לא נוח עבורם כיוון שה-2 בדצמבר הוא יום העצמאות שלהם, וביקשו שנתניהו יגיע בהמשך החודש.

בשלב זה התכנית השתנתה, ונתניהו רצה לבקר בבחריין בלבד. אלא שביממה האחרונה, כאשר הבחריינים הבינו שנתניהו יגיע רק אליהם ולא לאיחוד האמירויות הם פנו ללשכת ראש הממשלה וביקשו לדחות את הביקור למועד מאוחר יותר, ככל הנראה בהמשך החודש, בצמוד למועד שבו גם האמירתים יוכלו לארח את נתניהו.

ב'ווינט' דווח כי בשל כך, הורתה לשכת ראש הממשלה לשרים לדחות נסיעות מתוכננות לאיחוד האמירויות בטענה שנתניהו רוצה לבקר במקום ראשון. כך למשל, ביקור של משלחת ראשי ערים מטעם השלטון המקומי, שהייתה אמורה להגיע לוועידה כלכלית בדובאי בדצמבר, ובראשה אמור היה לעמוד השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס – נדחה.

גם השרים גבי אשכנזי ועמיר פרץ שהיו צפויים לבקר בבחריין ובדובאי דחו את ביקורם. הסיבה: האמירתים ביקשו מהבחריינים להיות הראשונים לארח בכיר ישראלי. בשל כללי הטקס ולבקשת מלך בחריין שלפיה ביקורו של ראש מדינה אמור להיות הביקור הרשמי הראשון, שוחח שר החוץ של בחריין עם מקבילו הישראלי גבי אשכנזי וביקש ממנו לדחות את ביקורות. לפי שעה לא סוכם על מועד חדש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו