צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

נחשף: חבר בוועדת הבדיקה לרכש הצוללות היה בקשר עם העבריין הבכיר בפרשה

עד המדינה מיקי גנור העיד שהיו לו פגישות עבודה עם מפקד חיל הים בדימוס אברהם בן שושן, אך הוא טוען שלא זכורה לו כל פגישה עם גנור ובוודאי שלא היה ביניהם קשר עסקי. גורמים במשרד הביטחון: "בבדיקות שנערכו לא עלה כל קשר עסקי או היבט אחר של ניגוד עניינים"

האלוף במילואים אברהם בן שושן שמונה השבוע על ידי שר הביטחון בני גנץ לחבר בוועדת הבדיקה לפרשת הצוללות שבראשה עטמד השופט בדימוס אמנון סטרשנוב היה בקשר עם עבריין המרכזי בפרשה מיקי גנור. ב'חדשות 12' דווח כי מתברר שכשהמשטרה תפסה את היומנים של גנור, מי שהיה עד מדינה, חזר בו וכעת נאשם במתן שוחד לבכירים, הם מצאו שם רישום של פגישה שנערכה ב-15 בפברואר 2010.

כאשר החוקרים שאלו את גנור על הקשר שלו עם בן שושן, הוא אמר בעדותו במשטרה: "אברהם בן שושן היה מפקד חיל הים בעברו. פגשתי אותו מספר פעמים והוא היה חבר טוב של עמירם רפאל (ג.פ – תא"ל לשעבר בחיל הים). הוא רצה גם לקדם את עצמו וגם את רפאל. זה לא הבשיל לשום דבר ואין משהו מיוחד".

בן שושן מסר בתגובה כי לא זכורה לו כל פגישה עם מיקי גנור ובוודאי שלא היה ביניהם קשר עסקי. במהלך כהונתו של בן שושן כמפקד חיל הים נוהל פרויקט הרכש של ספינת הסער 5 והדולפין והוא שימש בעבר גם כנספח משרד הביטחון בוושינגטון ומנכ"ל משרד העבודה והרווחה.

גורמים במשרד הביטחון אמרו בתגובה כי "בבדיקות שנערכו לא עלה כל קשר עסקי או היבט אחר של ניגוד עניינים הנוגע לאברהם בן שושן ולקשר עם מיקי גנור. יש להדגיש כי ועדת הבדיקה שהוקמה אינה עוסקת בהיבטים פליליים אלא בתהליכי הרכש ובנושא קשרי העבודה בין הגופים השונים במערכות הביטחון ובמדיניות הקשרים האלו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו