"נמסטה": נתניהו התארח בכנס אנרגיה בראשות ראש ממשלת הודו

בדבריו אמר ראש הממשלה כי השמש היא המקור הכמעט בלעדי של אנרגיה מתחדשת בישראל. כיום כ-10% מצריכת האנרגיה בישראל מקורה באנרגיה סולארית. רה"מ נתניהו ציין כי עד 2030 ישראל תגיע ליותר מ- 25% אנרגיה סולארית מכלל אספקת האנרגיה

בהזמנתו האישית של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, השתתף היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס דיגיטלי של המערך הסולארי הבינלאומי. המערך הוא ארגון בינלאומי חדש שהוקם על-ידי הודו במטרה לקדם אנרגיות מתחדשות המבוססת על השמש. בכנס השתפו גם ראש ממשלת הולנד מארק רוטה, ושרים מהודו, דנמרק ובריטניה.

יצוין שמשרד האנרגיה אירחה את הכנס ולמעט מודי, נתניהו ור"מ הולנד, המשתתפים מטעם דנמרק ובריטניה היו בדרג שרי אנרגיה ולא ראשי מדינות. בשונה מיתר הנואמים בשיחת הוידאו, ראש ממשלת הודו נראה כמתעניין בנאומו של ראש ממשלת ישראל, אותו הוא בירך אישית בפתח נאומו, ולאחר מכן הסתפק בברכה כללית ליתר המשתתפים.

בדבריו אמר ראש הממשלה נתניהו כי השמש היא המקור הכמעט בלעדי של אנרגיה מתחדשת בישראל. כיום כ-10% מצריכת האנרגיה בישראל מקורה באנרגיה סולארית. רה"מ נתניהו ציין כי עד 2030 ישראל תגיע ליותר מ- 25% אנרגיה סולארית מכלל אספקת האנרגיה, והוסיף כי יש להתגבר על מכשול האגירה של האנרגיה הסולארית, כדי לספק אנרגיה זו כאשר אין שמש. עוד אמר רה"מ נתניהו כי כיום פועלות מאות חברות הזנק ישראליות בתחום זה ומושקעים בהן מיליארדי דולרים.

רה"מ נתניהו אמר: "אנחנו רוצים עתיד עם פחות פחמן ופחות זיהום, עתיד שמבוסס על אנרגיה ירוקה. משום כך אני מברך על היוזמה החשובה הזאת שלך, ראש הממשלה מודי, ואני מבטיח לך שישראל שותפה שלך במסע הזה".

"אני מאמין שמקור האנרגיה המתחדש החשוב ביותר הוא חדשנות וכושר ההמצאה. כל המדינות שמיוצגות כאן, החל בהודו, ישראל וכולכן, מחויבות להיאחז בחדשנות כדי לתפוס את העתיד. משום כך, כולנו יכולים להיות מלאי תקווה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו