דיווח בסוריה: 19 הרוגים בתקיפת מיליציות פרו-איראניות בגבול עיראק

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח על מותם של 19 חברי מיליציות פרו-אירניות, בהם שני מנהיגי הקבוצות, שנהרגו מתקיפות אוויריות בחלקה הצפוני של סוריה, מזרחית לעיר דיר א-אזור. לפי הדיווח, ישנם פצועים באורח קשה. כמו כן, נגרם נזק לרכוש

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי שמקום מושבו בבריטניה, דיווח הערב (חמישי) כי 19 תומכי מיליציה פרו-איראנית נהרגו בתקיפות אוויריות לפנות בוקר במחוז דיר א-זור שבמזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק.

מנהל מרכז המעקב, ראמי עבד אל-רחמן, טען כי ההרוגים מטעם המיליציות הם בעלי אזרחות פקיסטנית, ששהו בסביבת העיר אל-בוכמאל, הסמוכה לגבול בין סוריה לעיראק. עוד טען כי בין שני ההרוגים מגדוד "זיינביון", נמנים גם שני מפקדים.

במרכז המעקב אמרו כי בתקיפה הושמדו כלים ומבנים, וייתכן שעוד אנשים נהרגו בתקיפה. במרכז דיווחו תחילה כי ייתכן שמטוסים ישראליים עומדים מאחורי התקיפות, אולם בהמשך סייגו את הדיווח והסבירו כי "לא ברור מה זהות המטוסים". באזור תוקפת לעיתים קרובות גם הקואליציה הבינלאומית בהנהגת ארה"ב, וייתכן שהיא זו שאחראית גם לתקיפות לפנות בוקר.

כזכור, מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח אתמול כי שמונה פעילים במיליציות הפרו-איראניות נהרגו בלילה שבין שלישי לרביעי בתקיפות בסוריה המיוחסות לישראל. על פי ההודעה שלא קיבלה אישור מגורם רשמי, התקיפה בוצעה במרכזים ומחסני נשק של אותן מיליציות.

כזכור, הטלוויזיה הסורית הרשמית דיווחה בשלישי בלילה על תקיפה ישראלית בכמה אתרים במדינה. לפי הדיווחים חיל האוויר הצה"לי תקף באזור דרום קוניטרה שסמוכה לגבול עם ישראל ובג'בל אל-מאנע שמדרום מזרח לבירה דמשק. גורם צבאי סורי מסר כי לא היו נפגעים בתקיפה ונגרמו רק פגיעות ברכוש.

רשת החדשות הלבנונית "אל מיאדין", המזוהה עם ארגון חיזבאללה, טענה כי מדובר בתקיפה של "חיל האוויר של התוקפנות הציונית". התקיפות בוצעו באזורים שבהם ידועה נוכחות צבאית איראנית משמעותית. לפי ההערכות, מטרת התקיפה ליד הגבול הייתה יעדי חיזבאללה. "בשעה 23:50 תקפה ישראל מהאוויר באזור דרום דמשק מכיוון הגולן הישראלי. נגרם נזק בלבד", מסרה סוריה.

על פי הערכות של עיתונאים לבנונים המקורבים לארגון הטרור חיזבאללה, האתרים שהותקפו הם חלק מתשתית חבלנית של המיליציות הפרו איראניות בסוריה. הדיווחים מתייחסים לתקיפות נקודתיות שבוצעו נגד מבנה ששימש מפקדה באזור רוח׳אניא ונגד מתחמים לאחסנת אמצאי לחימה וציוד בבסיסים של הצבא הסורי, המאוישים בפעילי חיזבאללה והמליציות הפרו איראניות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו