קצאא אשקלון. צילום - המשרד להגנת הסביבה

ראש העיר אשקלון יגיש תלונה נגד קצא"א; המשרד להגנת הסביבה יוציא צו

יממה לאחר דליפת הדלק, תושבי אשקלון והאזור עדיין מתקשים לנשום. רבים מהם סובלים מסחרחורות, כאבי ראש והקאות. השרה להגנת הסביבה: "בהתאם לתוצאות התחקיר, המשרד ישקול נקיטה באמצעים נוספים העומדים לרשותו". מנהלי קצא"א יזומנו לשימוע במשרד

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

24 שעות אחרי התקלה בקצא"א, שלטענת החברה נגרמה כתוצאה מדליפת דלק באחד המיכלים, וגם הבוקר (שישי) תושבי אשקלון והאזור עדיין מתקשים לנשום – כך מדווח אלמוג בוקר ב'חדשות 13'. לטענת גורמים בעירייה, החברה עצרה במהלך הלילה את הטיפול בתקלה, והמשיכה רק הבוקר – למרות הנזק הכבד.

ראש עיריית אשקלון תומר גלאם ביקש מהגורמים המקצועיים בעירייה לבחון הגשת תובענה ייצוגית בשם תושבי אשקלון נגד קצא״א בשל הפגיעה באיכות חיי התושבים וכן לזמן לשימוע את החברה. איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון ביקש מהמשרד להגנת הסביבה לפתוח חקירה פלילית לבדיקת מקור המפגעים שאותרו במתחם קצא"א אשקלון, על מנת למצות את הדין עם האחראים להם.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי בהמשך לאירוע דליפת הדלק הגולמי בחברת קצא"א לגג אחד ממכלי אחסון הדלק אתמול, המשיכו גם בשעות הבוקר להגיע פניות מתושבי אזור אשקלון על מפגעי ריח קשים. מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, נמצא בשעה זו בקצא"א, יחד עם ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם; מנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה, ברוך ובר; מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות סביבה נפת אשקלון וכונני המשרד להגנת הסביבה.

לאור הימשכות המפגע, בכוונת המשרד להגנת הסביבה להוציא עוד היום צו לחברת קצא"א ומנהליה להפסקת המפגע, המורה על נקיטה בצעדים מיידיים, כולל: שאיבת הדלק שדלף לגג המכל באופן מיידי וניקוי הגג מכל שרידי דלק; הפסקת הזנת דלק למכל והשבתתו מפעילות שוטפת; ונקיטת אמצעים למניעת המשך אידוי הדלק. חזרת המכל לפעילות תותנה בקבלת דוח תקינות לאטימות המכל, לרבות הגג שאליו דלף החומר, וממצאי תחקיר כי התקלה טופלה באופן סופי, כך שתונח דעתו של המשרד שלא תתרחש שוב. המשרד יזמן את מנהלי קצא"א לשימוע.

בדיקת המשרד להגנת הסביבה אתמול העלתה, כי מקור הריח הוא באחד ממכלי הדלק הגולמי שנמצאים בצידה הצפוני של חוות המכלים, קרוב לאשקלון. בשטח נמצא מכל דלק שעל גגו אותרו שאריות של דלק גולמי מעורב עם מי גשמים, והדבר יצר את מפגע הריח הכבד והחריג באזור.

מקצא"א נמסר בתגובה כי "במסגרת פעילות שוטפת ובעקבות מזג האוויר הסוער והחריג, נפלטו ריחות מאחד המיכלים של החברה. האירוע מטופל על ידי החברה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, ולאור כמויות הגשמים הרבות, נמשכה הפעילות כל הלילה ואנו מקווים ששאריות הריח יסתיימו בזמן הקרוב. יש להדגיש כי הריחות אינם מהווים סכנה לבריאות הציבור. צר לנו שראש העיר, במקום להירתם ולסייע באירוע שנגרם עקב מזג אוויר סוער וחריג, מנסה להוציא כספים שלא כדין מהחברה ומפיץ שקרים מופרכים. קצא"א מחויבת לערכים של הגנת הסביבה ולתושבי האזור בתחום שבו היא פועלת".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell