איראן מאשרת את חיסול מדען הגרעין, אירופה מגנה • סיכום חדשות השבת

עשרה עובדים במלון ישרוטל בים המלח אובחנו כחולים בקורונה • פומפאו הודיע כי ארצות הברית הטילה סנקציות על ארבעה גופים בסין וברוסיה • נשיא איראן חסן רוחאני: "איראן תגיב על חיסולו של מדען הגרעין מוחסן פרחיזאדה בזמן המתאים"

עשרה עובדים במלון ישרוטל בים המלח אובחנו כחולים בקורונה. בעקבות גילוי החולים פתח משרד הבריאות בחקירה אפידמיולוגית, ובדיון שקיים מנכ"ל המשרד פרופסור חזי לוי, הוחלט להשהות את פעילות בית המלון עד לסיום הבדיקות הנדרשות. במשרד קראו לאורחים ששהו בישרוטל ים המלח החל מ-22 בנובמבר לבצע בדיקת קורונה.

מזכיר המדינה מייק פומפאו הודיע הלילה כי ארצות הברית הטילה סנקציות על ארבעה גופים בסין וברוסיה לאור תמיכתם בתכנית הטילים של איראן, שעדיין מהווה דאגה משמעותית מבחינת הממשל. "נמשיך להשתמש בכל הכלים כדי למנוע מאיראן לקדם את יכולות הטילים שלה", צייץ פומפאו בחשבון הטוויטר שלו. דברים אלה באים לאחר שאתמול נודע על חיסולו של ראש תוכנית הגרעין באיראן, מוחסן פחריזדה, ליד טהרן.

"איראן תגיב על חיסולו של מדען הגרעין מוחסן פרחיזאדה בזמן המתאים", אמר היום הנשיא חסן רוחאני בנאום ששודר בטלוויזיה הרשמית במדינה. רוחאני האשים את ישראל בחיסול ואמר: "העם שלנו נבון יותר, ולא ייפול בפח של המשטר הציוני. איראן בוודאי תגיב למותו של המדען שלנו בזמן הנכון".

האיחוד האירופי גינה את חיסול המדען האיראני וכינה את ההתנקשות "מעשה נפשע". בהודעה רשמית שהוציא האיחוד, נמסר כי "פקיד ממשל איראני וכמה אזרחים נהרגו בסדרת פיגועים אלימים. זהו מעשה נפשע והוא נוגד את עקרון הכבוד לזכויות האדם שהאיחוד האירופי מייצג". עוד נמסר בהודעה כי "הנציג העליון מביע את תנחומיו לבני המשפחה של האנשים שנהרגו, תוך איחולי החלמה מהירה לכל אדם שנפגע. בתקופות לא ודאיות אלה, חשוב מתמיד כי כל הצדדים יישארו רגועים וימנעו הסלמה שאינה לטובת אף אחד".

יותר מ-1,300 בני אדם אובחנו באופן שגוי בנגיף הקורונה בבריטניה – כך הודיע היום משרד הבריאות. לפי ההודעה, האנשים שאובחנו באופן שגוי נבדקו בין התאריכים 19-23 בנובמבר. "ננקטה פעולה מהירה כדי להודיע למאובחנים, והם התבקשו לבצע בדיקה נוספת ולהמשיך לבודד את עצמם אם יש להם תסמינים", נמסר.

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הורה על הוצאה להוריד של לפחות שני בני אדם, אסר על דיג בים והכריז על עוצר בבירה פיונגיאנג, זאת כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות הקורונה ברחבי המדינה, כך דיווחה הערב סוכנות הידיעות AP. הדיווח מצטט סוכנות ידיעות דרום קוריאנית, העוקבת מקרוב אחר הנעשה בשכנתה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו