צילומים: פלאש 90

אחרי 4 חודשי שיתוק: ועדת השרים לחקיקה תתכנס – תאשר קיצוץ בשכר השרים

הוועדה תתכנס מחר לישיבה מהמניין, אחרי 4 חודשים בהם הייתה מושבתת כחלק מהמשבר המתמשך בין הליכוד וכחול לבן, לצד מתיחות קשה במיוחד בין העומדים בראשה - ניסנקורן ואמסלם • גורמים בליכוד: ייתכן שנפעל להורדת אחוז החסימה - תסייע למנסור עבאס להיפרד מהרשימה המשותפת

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

ועדת השרים לחקיקה תתכנס מחר (ראשון) לישיבה מן המניין, אחרי חודשים של שיתוק בגלל המשבר בין הליכוד וכחול לבן. בסוף השבוע הליכוד הודיעו לכחול לבן שהם מסכימים שהוועדה תכונס מחר לישיבה רגילה. בארבעת החודשים האחרונים הוועדה לא התכנסה והקואליציה לא קידמה בשל כך חקיקה פרטית בכנסת, למעט נושאים שקשורים למאבק בקורונה.

הועדה צפויה לאשר קידום חוק לקיצוץ של 10% משכר השרים לקראת ישיבת הממשלה שתתקיים מחר. בנוסף תעסוק הישיבה באישור כינון קשרי תעופה סדירים בין ישראל לבין איחוד האמירויות, באישור תוכנית רב שנתית לפיתוח הדרום, בטיוטת חוק פיצוי וסיוע בעקבות ביטול טיסה בתקופת הקורונה, ובנושאים נוספים.

בתוך כך, גורמים בליכוד אמרו ל'כאן חדשות' כי במפלגה שוקלים לפעול להורדת אחוז החסימה במערכת הבחירות הבאה. זאת במטרה לסייע לכמה גורמים שיכולים לשתף פעולה עם מפלגת השלטון, בראשם ח"כ מנסור עבאס שהורדת אחוז החסימה תאפשר לו להתמודד בנפרד מהרשימה המשותפת. הורדת אחוז החסימה יכולה לסייע גם לרפי פרץ והבית היהודי, ואיתמר בן גביר ועוצמה יהודית. כמו כן, החלטה כזאת עשויה לשרת את עמיר פרץ ואת חברי סיעת דרך ארץ יועז הנדל וצביקה האוזר.

"תקבעו פגישה, אני מוכן להצטרף": אמסלם וניסנקורן התעמתו במליאת הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למשבר הפוליטי בשבוע שעבר: "אם אנחנו נראה גישה אחרת מכיוונה של כחול לבן ושיתוף פעולה במקום ממשלה בתוך ממשלה, אני חושב שנוכל להמשיך לעבוד יחד, אם לא אז אני חושב שכל אחד מבין שזה מוביל לצערי לבחירות. אני הייתי מעדיף שנהיה מאוחדים ונעסוק בדברים שאנחנו עושים כאן, את הבאת השלום האמיתי, את הבאת מיליוני החיסונים שינחתו פה בשדה התעופה בן גוריון ויחולקן לאנשים בארץ וכמובן המשך בניית הכלכלה שלנו".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "מי שמפר הסכמים, תוקע מינויים ומונע את תקציב המדינה ממניעים פוליטיים ואישיים כבר חודשים זה בנימין נתניהו. לא סתם בכל סקר רוב מוחץ של הציבור מאשים את נתניהו בהליכה הצפויה לבחירות – כי זו אמת. אם לא היה משפט – היה תקציב".

מהליכוד נמסרה הבהרה בעקבות סילוף דברי נתניהו בחלק מכלי התקשורת: "ראש הממשלה נתניהו סבור שאין שום סיבה ללכת לבחירות אך אמר שאם כחול לבן ימשיכו לקיים ממשלה בתוך הממשלה הם יגררו בכך את ישראל לבחירות", נמסר.

 

מאמץ להרוויח זמן: הצוות הסודי שמתווך ופועל לדחיית הבחירות

כל הקְלָפִים בדרך לקַלְפִי: כולם תלויים באיש אחד, שטרם החליט / יוסף טיקוצ'ינסקי