צילום: פלאש 90

"השנאה נוזלת להם מהעיניים": במשרד הבריאות שוב מתדרכים נגד הציבור החרדי

במשרד הבריאות תדרכו כי הם "חוששים" מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בקרב המגזר החרדי במהלך ימי חג החנוכה. גפני בתגובה: "הירידה המתמדת בתחלואה במגזר החרדי גורמת ל"אי נוחות" ובמקום שידברו על הציבור הערבי והכללי התחילו לדבר על החשש ממה יהיה"

זעם רב הבוקר (ראשון) בציבור החרדי בעקבות דברים שפורסמו אמש ב'כאון חדשות', לפיהם במשרדים הבריאות "חוששים" מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בקרב המגזר החרדי במהלך ימי חג החנוכה, למרות העובדה כי נתוני התחלואה במגזר החרדי הוא הנמוך בישראל. בדיווח, באופן לא מפתיע, שולבו גם דברי בורות לפיהן כלל תלמידי הישיבות חוזרים לביתם במהלך החג.

"התחלואה במגזר החרדי כיום נמוכה יחסית אפילו למגזר הכללי", הודתה המגישה מיכל רבינוביץ' בפתח הדיווח, אך הוסיפה: "אבל קיים חשש מהתפרצות מחודשת בתקופת החנוכה". הכתב עמיחי שטיין ציין כי "במגזר החרדי התחלואה נמוכה, אפילו ביחס למגזר הכללי מבחינת מקדם הדבקה הוא פחות מ-1 כיום", אך דיווח כי "למרות הכל יש חשש במשרד הבריאות מהתפרצות מחודשת במגזר החרדי בעוד כשבועיים כשהגיעו ימי החנוכה".

"יש שתי סיבות לכך. קודם כל, כל התלמידים מכל הישיבות ברחבי הארץ חוזרים לבתים לתקופה של כמה ימים. בנוסף לכך, יש אירועים הדלקה המוניים בכל מיני חסידויות שונות שיכולים בסופו של דבר ליצור אירוע המוני, גם אם לא יהיה בסדר גודל של שנים עברו, הוא יכול להיות מספיק גדול כדי ליצור התפרצות מחודשת".

"ולכן, כחלק מההיערכות, גם מצעד מצד משרד הבריאות גם מצד פיקוד העורף וגם הרשויות עצמם, נערכים קודם כל להגביר את כמות הבדיקות של התלמידים לפני החזרה הביתה כדי שהתלמידים, גם אם הם אסימפטומטים, לא תהיה התפרצות בבתים. בנוסף, יש ניסיונות לתאם עם אותם חסידויות כדי שההדלקות האלה לא יהפכו לאירוע שאלל לגרום לתחלואה גבוה".

"כמו שאמרנו, כרגע באמת המצב נמוך", ציין שטיין בתום הדיווח, ואז שב על התדרוך במשרד הבריאות כי "למרות הכל חוששים שיתכן מאוד שבחנוכה אולי נראה שם התפרצות מחודשת בעקבות העובדה שזה באמת חג הדלקת נרות עם פוטנציאל לאירועים המוניים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיב הבוקר בזעם לדיווח ואמר כי "הירידה המתמדת בתחלואה במגזר החרדי גורמת ל"אי נוחות" אצל חלקים בתקשורת ובמקום שידברו על הציבור הערבי והכללי התחילו לדבר על "החשש" ממה יהיה בעוד שבועיים. השנאה נוזלת להם מהעיניים. זה בושה וביזיון".

גם יועצת ראש הממשלה טל גלבוע תקפה את הדיווח: "הירידה הגדולה ביותר שנרשמה בתחלואה זה במגזר החרדי, מה הכותרת והתמונה מראה? העלייה במגזר הערבי הגדולה ביותר, עלייה בתחלואה באופן כללי, לצער כולנו. והכותרת? הסתה בלתי פוסקת".

3 תגובות

ברוך השם יש כבר 'סיבה' לסדר לחרדיים לימי החנוכה.
עינם צרה עלינו, לא יעזור כלום, מה שנעשה-לא טוב, לא נעשה-לא טוב.
אין מה לעשות. הקנאה והשנאה יוציא אותם מן העולם, וכמה שיותר מהר יותר טוב.
אין לנו על מי להישען כי אם על אבינו שבשמים-
כאילו שחדשתי כאן משהו.

אפשר להבין למה כל אמירה ציבורית שמתייחסת לציבור החרדי מוגדרת ישר כ"שנאה" וכ"גזענות" כלפי המגזר החרדי??
הרי באמת כרגע התחלואה בציבור החרדי נמוכה, אך עם זאת יש חשש אמיתי להתפרצות מחודשת בחנוכה, למה כאשר מישהו אומר את האמת הפשוטה ישר גפני מתחיל עם "שיח השנאה" וגם האתר הזה בעריכה מגמתית להחריד טוען: "במשרד הבריאות מתדרכים כנגד המגזר החרדי.."
הגיע הזמן לאמר בצורה ברורה: מי שבעיקר מלבה את שיח השנאה וגורם לפירוד בעם הם חברי הכנסת ועורכי החדשות החרדים.

ישר כח לטל גלבוע תמיד עומדת לצד החרדים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו