צילום: פלאש 90

ועדת השרים אישרה: יופחת ב-10% השכר לנושאי משרה במגזר הציבורי

עדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק שמטרתה לקצץ ב-10% את שכרם של נושאי משרה בכירים, לרבות ראש הממשלה, נשיא המדינה, שרים, סגני שרים, שופטים ודיינים, בצל המשבר הכלכלי בתקופת הקורונה. כעת, ההצעה תעבור לאישור מליאת הכנסת בשלוש קריאות

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעתו של שר האוצר, ישראל כץ, לבצע הפחתה בשיעור של 10% בשכרם של נושאי משרה מעל שכר ח״כ ומעלה, זאת במטרה להשתתף בנטל הכלכלי המוטל על כלל הציבור בישראל בעקבות משבר הקורונה.

נושאי המשרה הכלולים בהחלטה הם: נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי, שרים, סגני שרים, שופטים, דיינים, מבקר המדינה, נגיד בנק ישראל, רבני ערים ועוד. ההפחתה תחול במסגרת הוראת שעה עד לסוף שנת 2021. ההפחתה צפויה לחול על כ-1000 נושאי משרה ותחסוך מעל ל-70 מיליון שקל בשנה.

בשל אופייה הזמני של ההפחתה, לא תובא בחשבון בחישוב הפרשות לקופת גמל, הפרשות מעסיק לקופת גמל, מענק עקב פרישה או מוות, וזיכוי בעד דמי ביטוח ותגמולים כך שישמרו הזכויות הביטוחיות. בנוסף, שכרם של נושאי המשרה יוקפא.

שר האוצר ישראל כץ: "אני מברך על אישור החוק בוועדה. מתוך דוגמה אישית החלטתי לקצץ כ10% משכרי מכניסתי לתפקיד ולהחיל את הפחתת השכר גם על נושאי משרה נוספים ובהם שרים סגני שרים, חברי הכנסת, שופטים ועוד. הדוגמה האישית שלנו כנבחרי ציבור חשובה תמיד ובמיוחד בעת הזו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו