דובאי. צילום: ויקיפדיה

גורמי ביטחון מזהירים: חשש מפגיעה בישראלים באיחוד האמירויות ובחריין

גורמי ביטחון מזהירים שהישראלים הנופשים באמירויות עלולים להוות יעד לפגיעה איראנית. במערכת הביטחון קיימו דיונים בנושא – ואף בנו מנגנון משותף עם האמירתים במטרה להתמודד עם האיום. כבר לפני מספר שבועות עדכן המטה ללוחמה בטרור את אזהרת המסע למדינות

גורמי ביטחון נערכים לאפשרות שהאיראנים ינסו לפגוע בישראלים הנופשים באיחוד האמירויות – כך דווח ב'חדשות 12'. בצל החשש מניסיונות פגיעה בישראלים באמירויות, החלו במערכת הביטחון לפעול להגנה על הישראלים המבקרים שם. בנוסף אף הוקם מנגנון משותף יחד עם האמירתים שנועד להבטיח את ביטחון הישראלים הנופשים בדובאי ובאבו דאבי.

ב'ווינט' דווח כי בישראל חוששים גם שאיראן תנסה לפגוע באזרחים ישראלים שמגיעים לבחריין. בשבועות הקרובים צופים במטה לביטחון לאומי שאלפי ישראלים יבקרו במפרץ למטרות תיירות ועסקים, ובמל"ל ציינו באזהרה שפורסמה עוד לפני החיסול כי קיים במדיניות אלה "איום קונקרטי בסיסי. לאור נוכחות ופעילות התארגנויות טרור, מתקיימים סיכונים ממשיים לביטחונם של אזרחי ישראל המבקרים/שוהים באיחוד האמירויות הערביות ובחריין".

באזהרת המטה ללוחמה בטרור נכתב ש"אזהרת המסע דלעיל היא המלצה בלבד ואילו ההחלטה על ביקור/שהייה במקום כלשהו בחו"ל נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע, סיכונים אחרים מלבד סיכוני הטרור ומודע להוראות הדין הישראלי". לגבי האמירויות מכתב כי ממולץ "להמנע מביקור", ועל בחריין נכתב: "להמנע מביקור ולצאת את המדינה בהקדם האפשרי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "אנחנו מביאים היום לאישור הממשלה שני הסכמים בין מדינת ישראל לאיחוד האמירויות. הראשון, כינון קשרי תעופה סדירים; והשני, הסכם שיתוף פעולה בתחומי הקידום והפיתוח של מדע וטכנולוגיה מתקדמת. זהו עוד ציון דרך בחיזוק היחסים בין המדינות, ואנחנו נמשיך לפתח את הקשרים בהסכמים נוספים שנביא".

בתוך כך, שר התעשייה והמסחר של בחריין זאיד אל-זיאני יגיע ביום שלישי לישראל בראש משלחת של כ-40 מראשי המשק בבחריין ובהם מנהלי חברות ובנקים. המשלחת תקיים שיחות עם שר הכלכלה פרץ ועם ראש הממשלה נתניהו וכן עם אנשי עסקים ישראלים במטרה לעודד השקעות ישראליות בבחריין. המשלחת צפויה להיות בישראל מיום שלישי עד חמישי, שר החוץ גבי אשכנזי ייפגש עם השר הבחרייני ביום רביעי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו