9 מדינות בחצי שנה: ממשלת סלובניה הגדירה את חיזבאללה כארגון טרור

ממשלת סלובניה קבעה בהחלטתה כי חיזבאללה הינו ארגון טרור בעל מאפיינים של ארגון פשע מאורגן, המהווה סיכון לשלום ולבטחון ומנהל פעילות טרור בהיקף עולמי. השר אשכנזי: "אני קורא לאיחוד האירופאי ולמדינות נוספות להכיר בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור"

ממשלת סלובניה החליטה להגדיר את ארגון חיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור. ממשלת סלובניה קבעה בהחלטתה כי חזבאללה הינו ארגון טרור בעל מאפיינים של ארגון פשע מאורגן, המהווה סיכון לשלום ולבטחון ומנהל פעילות טרור בהיקף עולמי.

בהחלטה זו, מצטרפת ממשלת סלובניה לאוסטריה, גרמניה, צ'כיה ושווייץ שכבר קיבלו לאחרונה החלטות בנושא חיזבאללה. החלטת ממשלת סלובניה התקבלה שבועות ספורים לאחר החלטת ממשלת אסטוניה על איסור כניסת פעילי חיזבאללה לשטחה והודעת ממשלת גואטמלה בדבר הכרזה על חזבאללה כארגון טרור.

משרד החוץ מוביל מאמץ בין-סוכנותי להגברת הלחץ הבינלאומי על חזבאללה, ובשנה וחצי האחרונות 16 מדינות הצטרפו לרשימת המדינות הרואות בארגון חזבאללה על כל זרועותיו ארגון טרור (מתוכן 9 בחצי השנה האחרונה). שר החוץ אשכנזי קרא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ללחץ על חיזבאללה, להוציא את פעילותו אל מחוץ לחוק ולהכיר בארגון על כל זרועותיו כארגון טרור.

שר החוץ גבי אשכנזי: "אני מודה לממשלת סלובניה על החלטתה הקובעת כי ארגון חזבאללה על כל זרועותיו הינו ארגון טרור. החלטה זו מצטרפת להחלטות שקיבלו בחודשים האחרונים ממשלות באירופה ובאמריקה הלטינית. ארגון חיזבאללה הוא ארגון טרור שפוגע בראש ובראשונה באזרחי לבנון עצמה ולוקח אותם כבדי ערובה במטרה לשרת את האינטרסים של איראן".

עוד הוסיף: "החלטת ממשלת סלובניה נגד החיזבאללה היא צעד נוסף במאמץ שמוביל משרד החוץ להרחבת הלחץ הבינלאומי על החיזבאללה. אני קורא לאיחוד האירופאי ולמדינות נוספות להכיר בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו