Tomer Neuberg/FLASH90

לפיד לגנץ: "בוא נשלים את מה שהתחלנו ונוציא את ראש הממשלה מבלפור"

יו"ר האופוזיציה התייחס לשמות החמים שעומדים על הקווים בדררררך להיכנס לפוליטיקה ביניהם חולדאי ולבני: "אני מדבר כמובן עם כל האנשים הללו, לא מעט, אני חושב שצריך חיבורים לקראת הבחירות הבאות". על גנץ ואשכנזי: "לא דיברתי עם שניהם, מאז שהוקמה הממשלה"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד קרא הבוקר (שלישי) לשותפו לשעבר, ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ, לתמוך בהצעתו לפזר את הכנסת ולהקדים את הבחירות. "אני קורא לבני גנץ, בוא נשלים את מה שהתחלנו ונוציא את נתניהו מבלפור. יש לנו אפשרות מחר להיכנס למליאה, להצביע על פיזור הכנסת – ולהתחיל את הדרך שתוציא את נתניהו מבלפור" – את הדברים אמר בראיון לאולפן 'ווינט'.

לפיד נשאל על אפשרות של חבריה פוליטית לגנץ, כפי שעשו במערכות הבחירות הקודמות. הוא סירב לענות על השאלה הזו, אך סייג בדבריו: "אני מניח שזה יתפרש בתור שיתוף פעולה או דיון על שיתוף פעולה, אבל כרגע יש לנו מטרה מאוד ספציפית", הבהיר לפיד.

הוא נשאל באם גנץ יצביע בעד ההצבעה לפיזור הכנסת, מה תהיה התמורה הפוליטית שהוא יביא לכחול לבן:"אני לא נותן שום דבר בתמורה, זו מדינת ישראל", הוא הוסיף : "אני לא מנהל מקח פוליטי על טובתה של ישראל". בהמשך הריאיון שוב נשאל לפיד על חיבור אפשרי עם כחול לבן, במקרה של הקדמת הבחירות, ואמר כי הוא קורא "לכולם להתכנס מתחת ליש עתיד", אך סירב להתייחס לפרטי משא ומתן אפשרי בעתיד מול גנץ וכחול לבן.

יו"ר האופוזיציה נשאל, מדוע שר הביטחון ישתף איתך פעולה: "אני אסביר לך למה. הממשלה הזו לא מטפלת בכלכלה מפני שהממשלה הזו נכשלה לגמרי בטיפול בקורונה. מפני שתהליכי קבלת ההחלטות הם פשוט כל מי שמשתתף בהם, ומפני שאף אחד לא סופר אותם ממטר בממשלה הזו. זו ממשלה שאינה מתפקדת ואיבדה את אמון הציבור ואת יכולתה לטפל במגפה וצריך ממשלה אחרת. זה לא עניין פוליטי, זה לא מקח וממכר פוליטי, כל העניין הפוליטי שולי. אתה יודע מה? הבעיה בממשלה הזו שהיא מתעסקת בפוליטיקה במקום להתעסק בזה שאנו בתוך משבר שלא היה כמותו. בריאותי, כלכלי, אנו בגירעון של 137 מיליארד שקלים".

לפיד נשאל על שיתוף פעולה עם יו"ר ימינה, נפתלי בנט, חרף העובדה שסמוטריץ' פסל אפשרות שכזו. הוא השיב שאינו יודע "מה יקרה אחרי הבחירות", אך הביע חשש שבנט יחבור שוב לממשלה בראשות נתניהו. "תמיד הם נראים נחמדים", טען על אנשי ימינה – אך אז לדבריו "הולכים עם נתניהו".

לפיד נשאל על אפשרות של חיבורים פוליטיים עם גורמים שכעת נמצאים מחוץ למערכת הפוליטית, כמו ראש העיר תל אביב רון חולדאי, הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט או השרה לשעבר ציפי לבני: "אני מדבר כמובן עם כל האנשים שהזכרת, לא מעט", הוא הוסיף "אני חושב שצריך חיבורים לקראת הבחירות הבאות".

הוא נשאל האם הוא שוחח עם גנץ או אשכנזי לאחרונה: "לא, לא דיברתי עם שניהם, מאז שבעצם הוקמה הממשלה. אני מדבר עם כל אנשי כחול לבן אבל עם שניהם לא דיברתי".

הוא הסביר כי זה מגיע עקב מתחים אישיים "אני לא יודע אם זה אישי, בסוף לא גדלתי איתם יחד. אבל זה משהו, טוב, בעצם עוד לא פתור אז אין לי תשובה על זה. אבל התשובה היא שלא דיברנו".

על עפר שלח: "עפר נראה לי במקום אחר, אבל אתם צריכים לשאול אותו", הוא הוסיף "אני עשייתי עם עצמי החלטה, אני לא אומר מילה רעה על עפר שלח. אני מכיר אותו שנים ואני יותר מדי אוהב את הילדים שלו".

כתבות קשורות

זעם בסיעות החרדיות לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיע להר בפעם הראשונה
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן