ח"כ ברע"ם ל'JDN': "נראה מה יציעו לנו ונחליט על צורת ההצבעה שלנו מחר"

חלקים ברשימה המשותפת שוקלים להצביע מחר נגד ההצעה לפזר את הכנסת: "ליברמן, לפיד ויעלון חושבים שאנחנו בכיס שלהם", אומר ח"כ וליד טאהא ל'חדשות JDN'. על המגעים עם הליכוד: "אנחנו תמיד מקיימים שיח עם הגורמים השונים בממשלה"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו להציל את מוישי" משפחת סלומון מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • האסון השני בשרשרת האסונות של משפחת הערליך

  תוכן מקודם

סיעת רע"מ מהרשימה המשותפת בראשות ח"כ מנסור עבאס שוקלת להצביע מחר (רביעי) נגד ההצעה לפזר את הכנסת – ובכך לתמוך בממשלה. זאת, בניגוד לעמדת הסיעות האחרות במפלגה – בל"ד, רע"ם, וחד"ש שככל הנראה צפויות לתמוך בהצעה שהגישו מרצ ויש עתיד-תל"ם. במידה ורע"ם לא תתמוך בהצעה, אך גוש כחול לבן יצביע בעדה, תהיה להצעה רוב דחוק של 62 מנדטים בלבד.

ח"כ וליד טאהא מסיעת רע"מ אמר ל'חדשות JDN' לקראת ההצבעה מחר: "אנחנו נצביע בעד, נגד ונמנע – אנחנו לא בעד פיזור הכנסת ולא מתנגדים, אנחנו רוצים שיהיה לאזרחים הערבים טוב יותר". הוא הוסיף: "הערים הערביות כולן אדומות, מי יטפל בהן? הציבור הערבי זקוק לעוד תקציבים, אנחנו לא בכיס של אף אחד, נחכה ונראה מה יציעו לנו ולפי זה נחליט על צורת ההצבעה שלנו מחר". לדבריו, אנחנו צריכים להיות חלק מהמשחק הפוליטי, רוצים להיות גם לאחר פיזור הכנסת חלק מקבלת ההחלטות, אנחנו לא רק אצבע בהצבעה, אם אנחנו לא חלק, אנחנו לא חייבים כלום".

אם בליכוד יציעו לכם משהו שישפר את איכות החיים של המגזר הערבי תצביעו מחר נגד פיזור הכנסת?

"המשוואה היא הציבור הערבי, כל הצעה שיש בה משום הטבה לאינטרסים ושיפור אינטרסים של הציבור הערבי נשקול אותה בחיוב רב".

במענה לשאלה האם כבר פנו אליהם מהליכוד או מהאופוזיציה עם הצעה בשביל לבקש את הצבעתם: "יש מחנה אחד שהוא חושב שאנחנו בכיס שלהם ולכן הם לא פונים, מדובר בליברמן, לפיד ויעלון", טאהא הוסיף כי "אני רוצה להדגיש אנחנו היום משחקים פוליטיקה ואנחנו לא בכיס של אף אחד".

אם הם לא פנו, בליכוד כן פנו אליכם?

"זה לא יהיה מדויק לומר שפנו אלינו מהליכוד, מכיוון שהם לא פנו אלינו לדבר על אופן ההצבעה, אנו תמיד מקיימים שיח עם הגורמים השונים בממשלה".

האם יש עוד גורמים במשותפת, לא מסיעת רע"מ, שמחכים להצעה מהליכוד ויצביעו נגד פירוק הממשלה?

"אני לא רוצה לדבר בשם אחרים, אבל אני יודע שיש חלקים ברשימה המשותפת שעבורם הליכה לבחירות זה נוהל מסורתי שהם חוזרים עליו כל פעם, לא כל הסיעות במשותפת הם כך, אבל כאמור, אעדיף להתרכז בסיעה שלנו", הוא מסיים ברמיזה.

יו"ר מפלגת רע"מ ח״כ מנסור עבאס, הבהיר בהודעה לתקשורת: "מה שמנחה את חברי הכנסת ברע״מ בפעילות הפרלמנטרית בכלל, ובהצבעות במליאה בפרט, הינה טובת הציבור הערבי. אנו פועלים לפי הציפיות של הציבור שלנו ולא לפי ציפיות השמאל או הימין, ולא לפי הנחיות לפיד, גנץ, נתניהו או בנט".

הוא הוסיף: "לכל מי שמעוניין לדעת מה העמדה של רע״מ לגבי ההצבעה על פיזור הכנסת מציע להתאזר בסבלנות, עמדה סופית טרם התקבלה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן