אשכנזי לשר התמ"ת הבחרייני: "בקרוב אגיע למנאמה לחנוך את שגרירות ישראל"

שר החוץ נפגש עם שר המסחר, התעשייה והתיירות הבחרייני יחד עם הצוותים המקצועיים לקידום ההסכמים בין המדינות, אשר שייחתמו במהלך הביקור וחלקם צפויים להיחתם כבר בשבועות הקרובים. "נאלצתי לקבור חברים, מפקדים ופקודים, גאה שבמשמרת שלי אנו מביאים את השלום"
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש הבוקר (רביעי) עם שר המסחר, התעשייה והתיירות הבחרייני, זיאד אלזיאני. בתחילת הפגישה נועדו שני השרים לפגישה ארוכה בארבע עיניים ולאחר מכן. הצטרפו השרים לפגישת העבודה עם הצוותים המקצועיים לקידום ההסכמים בין המדינות, אשר חלקם ייחתמו במהלך ביקור המשלחת הנוכחי וחלקם צפויים להיחתם כבר בשבועות הקרובים.

אשכנזי אמר אחרי הפגישה כי "אנו פועלים ומחויבים להביא למימוש ההסכמים בהקדם האפשרי על מנת שתושבי מדינותינו יוכלו להינות במהרה מפירות השלום עליו חלמנו. כל ביקור כזה הוא צעד נוסף לעבר עתיד טוב יותר לילדנו ולאזור כולו. כולנו חולמים שכבר במהרה, נזכה לראות אנשי עסקים ותיירים מבקרים באופן חופשי במדינותינו. נהנים מיופייה וקסמה של מדינת ישראל ומבקרים באתרים הקדושים לשלוש הדתות".

"זהו ביקור רשמי שני של שר מבחריין העומד בראש משלחת רשמית גדולה ומכובדת בישראל. משלחת כזו מסמלת בראש ובראשונה את נירמול היחסים בין המדינות ורצוננו המשותף, לקדם שינוי במזרח התיכון. שינוי המביא עימו שלום, יציבות, ביטחון, פריחה כלכלית ושיתופי פעולה מסחריים, תרבותיים, עסקיים, טכנולוגיים ועוד".

"אנו, שרי המדינות, מחוייבים לפעול במסירות ובמהירות להביא למימוש ההסכמים בהקדם האפשרי על מנת שתושבי מדינותינו יוכלו להינות במהרה מפירות השלום עליו חלמנו. את רוב שנותיי עשיתי בצבא ההגנה לישראל. מלוחם ועד רמטכ"ל. לחמתי בשדות קרב רבים, הובלתי מבצעים בעורף האויב ונאלצתי, בצער רב, לקבור חברים, מפקדים ופקודים. אך תמיד עשיתי זאת למען ביטחון ישראל ואזרחיה ולמען השלום שעוד יבוא. אני שמח וגאה, שבמשמרת שלי כשר החוץ של מדינת ישראל, אנו מובילים שינויים ומביאים במו ידינו את השלום".

"כל ביקור כזה הוא צעד נוסף לעבר עתיד טוב יותר לילדנו ולאזור כולו. כבר בתחילת הדרך הדגשנו, גם בבחריין וגם בישראל כי אנחנו רוצים יחסים של שלום חם, שאותו ירגיש כל אזרח בחרייני וכל אזרח ישראלי. והם יראו וירגישו את יתרונות השלום. גם במסחר, גם בהשקעות, גם בתיירות ובעיקר בהשפעה על איכות החיים של העמים שלנו. אני מתכנן להגיע בקרוב מאוד לביקור במנאמה כדי לחנוך את שגרירות ישראל בבחריין ולהמשיך את השיח הפורה שהתחלנו היום ולקדם אף יותר את היחסים בין המדינות והעמים שלנו", דברי שר החוץ.

צילום: שלומי אמסלם משרד החוץ


שר הכלכלה עמיר פרץ ומקבילו שר התמ"ת של בחריין זייד בן רשיד אלזייני חתמו אתמול על מזכרי הבנה בתחום התקינה ולגבי שיתוף פעולה בקידום עסקים קטנים והצהרה על שיתופי פעולה בנושא חדשנות בעקבות ההבנות וההצרה המשותפת אמר שר הכלכלה עמיר פרץ: "שיתוף הפעולה בין המדינות יהווה אבן יסוד נוספת שאנו מניחים עבור העסקים הישראליים על מנת שיוכלו להתפתח, לצמוח ולהתקדם יחד, למרות משבר הקורונה. גיוון בשיתופי הפעולה מחזק את החוסן הכלכלי והלאומי ולכן החשיבות של פתיחת שווקים נוספים היא חשובה ומשמעותית. אנו גאים לסיים את הפגישה עם הבנות חשובות שמבשרות על התפתחות כלכלית".

שר הכלכלה והתיירות הבחרייני, זייד בן ראשיד אלזייני: "אני גאה להיות פה בישראל ואני רוצה להודות לכם על קבלת הפנים החמה. אני מקווה שבביקור שלי פה אלמד גם על התרבות שלכם ולא רק בנושאים כלכליים .בחריין תמיד הייתה מדינת שלום. הממשל הבחרייני, יחד עם העם הבחרייני גאים בהסכם הנורמליזציה עם ישראל. אנו מצפים לעבוד יחד בנושאים מגוונים כגון סייבר, חקלאות ונושאים רבים אחרים.
אני אחזור לכאן שוב כאורח,תייר,וגם כחבר ומקווה שגם אתם תעשו זאת".

יו"ר רשות החדשנות עמי אפלבום: "שיתוף הפעולה של רשות החדשנות עם המשרד מסחר, תעשייה ותיירות של בחריין הוא צעד משמעותי נוסף בקידום שיתופי פעולה בין שתי המדינות וחיזוק היחסים הכלכליים והעסקיים באופן שיאפשר לחברות ישראליות ובחרייניות לשתף פעולה בתחומי המחקר ופיתוח טכנולוגי וקיום פיילוטים משותפים. שתפ זה מהווה קרש קפיצה עבור חברות ישראליות המתעדות לראות בשווקי המפרץ כשוק יעד לפעילות כלכלית".

כתבות קשורות

בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
זעם בקרב החרדים לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיעו להר בפעם הראשונה
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן