דובר הממשלה באיראן: זיהינו את החשודים בהתנקשות פח'ריזאדה

עלי רביעי אמר ברשת הטלוויזיה הממלכתית כי משרד המודיעין זיהה את החשודים במוערבות בהתנקשות ובסיוע לה: "כשהחקירה תגיע לשלביה הסופיים, תגובה הולמת תגובש על ידי הגורמים הרלוונטיים. כמו שאמר המנהיג העליון, הדבר החשוב ביותר הוא שהידע שלנו לא נפגע"

דובר ממשלת איראן, עלי רביעי, התייחס היום (רביעי) לחיסולו של ראש תוכנית הגרעין האיראנית, ד"ר מוחסן פח'ריזדה, ואמר כי זהותם של המתנקשים והמעורבים באירוע ידועה למשטר האייתוללות. עלי רביעי אמר את הדברים בראיון לתכנית טלוויזיה בערוץ הממלכתי באיראן, וצוטטו בסוכנות הידיעות "טאסנים". הדובר האיראני טען כי משרד המודיעין האיראני זיהה את החשודים הבמוערבות בהתנקשות ובסיוע לה, וכי כל ההיבטים השונים של ההתנקשות נמצאים כעת בחקירה.

"כשהחקירה תגיע לשלביה הסופיים, תגובה הולמת תגובש על ידי הגורמים הרלוונטיים. כמו שאמר המנהיג העליון, הדבר החשוב ביותר הוא שהידע שלנו לא נפגע כתוצאה מההתנקשות ונמשיך לשפר ולהגדיל את יכולותינו הטכנולוגיות".

רביעי אישש טענות שעלו במשך השבוע כי הממשלה באיראן עלתה על זהותם של מבצעי ההתנקשות, עד כה הרשויות הרשמיות באיראן התעלמו לחלוטין מהידיעות הללו.

משרד המודיעין האיראני פרסם ביום ראשון תמונות ושמות של חשודים במעורבות בפעולה. לפי פרטים שפורסמו בסוכנות הידיעות "פארס", הפעולה נמשכה כשלוש דקות. הירי בוצע באמצעות נשק אוטומטי מרחוק – ולא נמצאו עקבות מתנקשים בשטח – כך דווח ב'כאן'.

דובר הממשלה האיראנית עלי רביעי הביע גם תמיכה בהמשך מגבלות הקורונה החמורות שהוכרזו באיראן בתחילת השבוע לאחר עלייה ממושכת במספר הנדבקים והמתים במדינה.

יצוין כי איראן היא אחת המדינות שנפגעו הכי קשה מקורונה ביחס לאוכלוסייתה בעולם ומומחים מעריכים כי הנתונים הרשמיים, המצביעים על כמעט מיליון נדבקים וחמישים אלף מתים, נמוכים בהרבה מהנתונים האמתיים המוסתרים על ידי המשטר: "ראינו ירידה מסוימת בזכות צעדי הסגר שעשינו, אך אי אפשר להגיד שהמצב קרוב להיות נורמלי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו