Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו: "בימים דרמטיים אלו אסור ללכת לבחירות – העם רוצה חיסונים" • צפו

שעות לאחר שהכנסת אישרה בקריאה טרומית את פיזורה, הצהיר ראש הממשלה: "גנץ צריך להרים הנדברקס ולעצור את הידרדרות הבחירות, הוא נגרר אחרי לפיד ובנט חסרי האחריות". נתניהו הזהיר: "עד שיגיעו החיסונים יתכן שנצטרך להדק את המגבלות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (רביעי) הצהרה אחרי אישור החוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית וקרא לראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן לחזור בו מהמשך קידום החוק: "בימים דרמטיים כאלה לא צריך ללכת לבחירות", קרא נתניהו, "עם ישראל רוצה אחדות, חיסונים ולא תשדירי בחירות. אחד הדברים שלמדנו מהקורונה שהנגיף לא מבדיל בינינו, בין יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים, הדרך היחידה לנצח היא לנצח ביחד. צריך לשים את הפוליטיקה בצד. יהיה מספיק זמן, וצריך להמשיך לפעול יחד למען אזרחי ישראל".

לדבריו, "גנץ לצערי, נגרר אחרי לפיד ובנט. זה לא אחראי, הציבור רוצה אחדות, אחריות וממשלה שעובדת יחד למענו. גנץ צריך להרים את האמברקס ולעצור את ההידרדרות לבחירות ואת המתקפות האלה. צריך להתנהג אחרת. אני יודע שהציבור מצפה לדבר אחר והציבור צודק. להם אין בעיה, מה אכפת להם? אין להם אחריות אז הם מוכנים לגרור את המדינה לבחירות מסיבות אישיות. עד לפני שנה ניהלתי ממשלה שהחזיקה מעמד 5 שנים, יותר מכל הממשלות ושהביאה הישגים".

נתניהו הוסיף כי "אם כחול לבן יפסיקו את פיזור הכנסת תהיה אחדות, אבל זה לא יכול להיות אם כחול לבן יקיימו ממשלה בתוך ממשלה, אופוזיציה בתוך קואליציה, 'קואזיציה'. מדברים על אחדות ולא מפסיקים לתקוף את הממשלה, מקבלים החלטות בממשלה ואחר כך מצביעים נגדן בכנסת. למשל ההסכם על המינויים. עשינו הסכם שנקים ועדה שתמנע את המכרזים האפורים האלה, של 'חבר מביא חבר'. הם לא מוכנים לעשות את זה. מדברים על ממלכתיות ומקימים ועדות חקירה".

בנוגע להיעדרות של סיעת רע"מ מההצבעה, הבהיר נתניהו כי "לא נקים ממשלה שנשענת על המשותפת, לא כי הם ערבים אלא כי הם אנטי-ציונים. אנחנו לא נעשה את זה, אבל זה לא אומר שאני לא רואה את עצמי אחראי לכל אזרחי ישראל. אני רואה את עצמי כראש ממשלה של כולם של כל אזרח, יהודי, ערבי, ולכן כשיש בעיה של ביטחון אני דואג לביטחון גם ביישובים הערביים, אני דואג למלחמה בפשיעה ולחינוך גם ביישובים הערביים וכך אמשיך לעשות".

בתחילת הדברים התייחס ראש הממשלה לתמונת תחלואת הקורונה במדינה. "זאת תקופה דרמטית במלחמה העולמית בקורונה", אמר, "אנחנו ממשיכים לעבוד על הגעת חיסונים ופיתוח החיסון הישראלי. משימת שר האוצר ושלי כל העת היא לעזור לעסקים". נתניהו בישר כי "החיסונים הראשונים לישראל יגיעו בקרוב, יש אור בקצה המגפה".

"המומחים הגדולים בעולם משבחים אותנו ואומרים ש'לאירופה יש מה ללמוד מישראל'. אבל התחלואה אצלנו שוב עולה. כשסוגרים, התחלואה יורדת. אתה פותח, היא עולה. אנחנו פתחנו אז היא עולה. עד שיגיעו החיסונים ייתכן ונצטרך להדק את ההגבלות. אסור להיכנס לשאננות. אנו בודקים כמה אפשרויות איך לעשות את ההגבלות. עובדים על זה, אני עובד על זה ואנחנו נביא את זה לקבינט הקורונה בקרוב".

לאחר מכן התייחס נתניהו למצב הביטחוני ולהסכמי הנורמליזציה האחרונים שנחתמו, ואמר כי "אלו ימים דרמטיים משום שיש גם אתגרים ביטחוניים לא פשוטים. האויבים שלנו לא עוצרים בקורונה ומנסים לפגוע בנו כל הזמן. אני חוזר ואומר, מי שמנסה לפגוע בנו, אנו נפגע בו. אלו ימים דרמטיים גם משום שאנחנו עושים שלום אמיתי מתוך עוצמה, הדברים שאני הטפתי להם בעשרות השנים האחרונות – אנחנו רואים אותם מתממשים עכשיו. אנחנו פותחים את קווי התעופה לאמירויות ובחריין, אנחנו טסים מעל סעודיה ואנחנו נביא הסכמי שלום מעוד מדינות".

צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90

2 תגובות

בסד
נתניהו טועה,
עם ישראל לא רוצה את החיסון, היום התפרסם סקר ש68% לא רוצים להתחסן.
זה ביבי שרוצה בכח לחסן את העם, והוא צריך גיבוי להעברת ההחלטות שיעזרו לו לנקוט בצעדים וחוקים שיאלצו את האזרחים להתאחסן.
לא דאגה לעם מול עיניו זה בטוח.
יתכן שההיפך הוא הנכון.

מי בעם רוצה חיסולים? סליחה חיסונים..?אנחנו לא ישנים בלילה מרוב שמחכים ומצפים לזה כבר הרבה זמןןן

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture