באיחוד האירופי נזכרו להילחם באנטישמיות: "התקפה על ערכים אירופיים"

מועצת הביטחון של האיחוד האירופי פרסמה הצהרה שקובעת כי: "כל סוג של אנטישמיות, חוסר סובלנות או שנאה גזענית אינו עולה בקנה אחד עם הערכים והמטרות של האיחוד האירופי והמדינות החברות בו, ויש להגיב אליהם באמצעות פעולה החלטית"

מועצת הביטחון של האיחוד האירופי פרסמה היום (רביעי) הצהרה שמכנה את האנטישמיות כ"התקפה על ערכים אירופיים", וקובעת כי: "כל סוג של אנטישמיות, חוסר סובלנות או שנאה גזענית אינו עולה בקנה אחד עם הערכים והמטרות של האיחוד האירופי והמדינות החברות בו, ויש להגיב אליהם באמצעות פעולה החלטית".

בהתאם ההצהרה: "למדינות החברות יש אחריות משותפת וקבועה להגן ולתמוך באופן פעיל בחיי היהודים". היא מכירה בשכיחות הגוברת והולכת של אנטישמיות באירופה, במיוחד בהקשר של התפשטות הקורונה, ומציינת כי "העלייה באירועים אנטישמיים ופשעי שנאה מהווה גורם לדאגה רבה".

ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי "ישראל מברכת על הצהרת המועצה האירופאית המדגישה את מקומו המרכזי של המאבק באנטישמיות בסדר היום האירופי. אנו מברכים גם על ההתייחסות למחוייבות המדינות למאבק באנטישמיות ולהגנה על החיים היהודיים באירופה כולל באמצעים משפטיים".

"ההצהרה משקפת עמדה נחרצת כלפי תופעות אנטישמיות, כולל תקיפות פיזיות ואנטישמיות במרחב הדיגיטלי. אנחנו מקווים ומצפים שההצהרה תסייע בהתמודדות של חברות האיחוד האירופי עם תופעת האנטישמיות, במיוחד בתקופה זו של עלייה במקרי האנטישמיות באירופה", לשון הודעת דובר משרד החוץ.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' כתבה בטוויטר: "אני מודה לנציבות האיחוד האירופי ולממונה על האנטישמיות מטעם האיחוד, על החלטתם המכירה בבעיית האנטישמיות המתעוררת באירופה. ההחלטה מדגישה את המחויבות של מדינות האיחוד לקיומם של חיים יהודיים באירופה, למאבק באנטישמיות ברשת, ולשימור זכר השואה. כולי תקווה שמדינות האיחוד יאמצו את ההחלטה ויפעלו ליישומה בהקדם האפשרי. משרד התפוצות בראשותי יסייע ככל שנוכל ביישום החלטה זו".

חה"כ אריאל קלנר יו"ר השדולה למאבק בדה-לגיטימציה והאנטישמיות: "אני מברך את האיחוד האירופי על החלטתו הערב לנקוט בצעדים ממשיים למיגור השיח האנטישמי. עם זאת המאבק באנטישמיות לא יוכרע עד שלא יופסק המימון לעמותות המקדמות חרם על ישראל. אני קורא לאיחוד האירופי להפסיק להתערב בעניינים הפנימיים של מדינת ישראל ולממן עמותות שחותרות תחת קיומנו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו