צילום: משרד הכלכלה הבחרייני

שר התמ"ת הבחרייני: "לא נעשה הבחנה בין מוצרים שיוצרו בהתנחלויות לישראל"

זאיד בן ראשיד א-זייאני, המסיים ביקור קצר בישראל, אמר: "אני מקווה שיבואו לבחריין הרבה תיירים. יש הרבה עניין לבוא לישראל, וכשר הכלכלה קיבלתי המון עניין מעסקים שרוצים לבוא לעבוד בישראל או למצוא שותפים בישראל. אני חושב שישראל תהיה אחד מהיעדים המובילים של הבחריינים"

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי אוכל בבתי כנסת" כך התמודד ילד בודד בעולם

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו להציל את מוישי" משפחת סלומון מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

שר המסחר, התעשייה והתיירות של בחריין, זאיד בן ראשיד א-זייאני, מסיים היום (חמישי) ביקור בן שלושה ימים בישראל. א-זיאני ציין בראיון ל'כאן חדשות' כי בחריין לא תבצע הבחנה בין מוצרים משטחה הרשמי של ישראל לבין מוצרים מהתיישבות ותתייחס לכל המוצרים הללו כישראלים.

בראיון ל'ווינט', אמר: "אני מקווה שיבואו הרבה תיירים. יש הרבה עניין לבוא לישראל, וכשר הכלכלה קיבלתי המון עניין מעסקים שרוצים לבוא לעבוד בישראל או למצוא שותפים בישראל. אני חושב שישראל תהיה אחד מהיעדים המובילים של הבחריינים בעתיד הקרוב, כחלק מהיעדים הלאומיים אנחנו מאוד רוצים לפתוח מסלול לישראל, מקווים לעשות את זה בחציו הראשון של ינואר. בכך שתהיה טיסה ישירה מבחריין לישראל זה יקל על התיירות והשותפות העסקית גם כן".

השר הבחרייני הרגיע את הישראלים שחוששים מלטוס למדינתו בעקבות ההתפתחויות האחרונות מול איראן: "יש לנו שירותי ביטחון מצויינים, אם תהיה סכנה של פיגוע איראני זה יהיה איום נגד בחריין עוד לפני שזה איום על תיירים ישראלים בבחריין". הוא אמר ל'וואלה' כי "אם ישראל תרצה שיהיו יותר אמצעי ביטחון עבור תיירים ישראלים אפשר יהיה לסדר זאת אבל אני לא חושב שזה נחוץ". הוא התייחס גם לאפשרות של הגירת ישראלים למדינתו: "אנחנו חברה מאוד סובלנית וקוסמופוליטית. יתייחסו לישראלים כמו לכל אחד אחר בעולם".

א-זיאני, ציין כי בחריין רוצה שחברות ישראליות ישקיעו בבחריין ויחתמו על עסקאות עם חברות בחרייניות – והדגיש כי לא תהיה שום מגבלה על כך. "אנחנו רוצים קשרים עם חברות ישראליות כמו הקשרים שיש לנו עם חברות סעודיות או איטלקיות. אין הגבלות או טיפול מיוחד או כללים מיוחדים", הוא אמר. "התחלנו דף חדש עם ישראל ואמרתי לראש הממשלה שההנהגה לקחה את הצעד האמיץ והיסודות נבנו על ידי הדיפלומטים ועכשיו האתגר הוא של המגזר העסקי לבנות גשרים".

א- זיאני סיפר: "הלכתי שעה בעיר העתיקה והייתי בתצפית על הכותל המערבי ועל מסגד אל-אקצא", הוא סיפר. "תמיד דיברתי עם אנשים שהיו בירושלים ותמיד הם אמרו לי שזו העיר הכי רוחנית בעולם, והרגשתי את זה. ככל שמתקרבים לאתרים הקדושים – אולי זה רק אני – אבל הרגשתי את זה יותר. כשהגעתי למרפסת ממנה אפשר לראות את הר הבית הרגשתי את זה ממש – כמו ההרגשה שהיתה לי בערים הקדושות מכה ומדינה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן