אילוסטרציה. כוחות שיטור במזרח ירושלים. צילום: Hadas Parush/Flash90

מח"ש: תיק הירי במאלק עיסא בן ה-9 שאיבד את הראייה במהלך ירי לעברו יסגר

עשרה חודשים לאחר התקרית בעיסוואיה בה איבד מאלק עיסא את ראייתו. במח"ש עדכנו היום את משפחתו כי התיק נגד השוטר היורה, נסגר. ממצאי החקירה העלו כי שוטר ניסה לדרוך את נשקו ונפלט ממנו כדור ספוג - אך לא היה ניתן לקשור בין פציעתו של הילד מאלק לבין כדור הספוג

עשרה חודשים לאחר התקרית בה איבד מאלק עיסא בן התשע את עינו בעיסאוויה. הודיעה היום (חמישי) מח"ש למשפחת עיסא ובא כוחם כי היא החליטה לסגור את התיק נגד שוטר יס"מ שנחשד בירי בבנם. זאת לאחר שבחודש פברואר נפצע מאלק עיסא בעינו כאשר חזר מבית הספר בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים – במהלך עימותים שהתקיימו בין המשטרה לתושבי השכונה.

עו"ד אילנית קירשנבוים המייצגת את משפחת עיסא, שתובעת פיצויים מהמדינה, אמרה כי מח"ש הודיעה להם כי לא היה ניתן לקשור את השוטר לאירוע ולכן התיק נסגר מחוסר ראיות. עיקרי החקירה פורסמו כבר בחודש פברואר ולפיהם השוטר ניסה לדרוך את נשקו ונפלט ממנו כדור ספוג – אך לא היה ניתן לקשור בין פציעתו של הילד מאלק לבין כדור הספוג. גם בדיקת בית החולים הדסה עין כרם של פציעת הילד העלתה ממצאים שאינם חד משמעיים – שמראים כי ייתכן שהילד לא נפגע מירי כדור ספוג- אלא מפגיעת אבן שהובילה לפציעתו בפניו ובראשו —– הפרטים פורסמו ב'כאן'.

אביו של מאלכ, ואאל עיסא, אמר: "אנחנו נגיש ערעור ואני הולך עד הסוף. אני אעשה הפגנות ואשן ליד מח"ש. אני לא אוותר", אמר עיסא. "לא חשבתי שזה מה שיקרה כי מח"ש באו לבית חולים ואמרו שאין מה לדאוג, ובסוף סגרו. אין צדק בעולם. ילד קטן וזה מה שמגיע לו? גם שינו לנו את החיים וגם סוגרים את התיק. לא חשבתי שככה זה יהיה. זה לא ילד שעשה בעיות וזרק אבנים, ילד כולה בן 8 וחצי ירד מהאוטובוס, קנה סנדוויץ', חצה את הכביש ונפגע" – את הדברים אמר ל'וואלה'.

עורך הדין דודי קירשנבאום, המלווה את משפחת עיסא, אמר: "מדובר בהחלטה מבישה,אם השוטר ירה על קיר לאיפוס בזמן שיש ילדים שחוזרים מבית ספר, וכדור פגע בעין של מאלכ – זו רשלנות הכי חמורה שיכולה להיות".

חכ סונדוס סאלח (הרשימה המשותפת) הגיבה לסגירת התיק: "גם במקרה העצוב והכואב של ירי במאלכ עיסא סוגרת מח"ש את התיק, ממלאת את יעודה ותפקידה כמחלקה לחיפוי וחיזוק שוטרים אלימים. ומוכיחה שוב, למי שעוד הייתה צריכה הוכחה, שהגיע הזמן לפרק אותה. מזמן".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו