צילום ארכיון

436 ק"מ מנהריה: רעידת אדמה באזור טורקיה הורגשה גם בצפון הארץ

רעש אדמה בעוצמה 4.6 הורגש ביישובי הצפון ובאזור ירושלים, לאחר שרעידת אדמה בעומק 93.3 ק"מ מתחת לפני הים ובעוצמה 5.4 הכתה במערב טורקיה. לפי דיווחים בתקשורת המקומית בטורקיה, נמסר כי רעידת האדמה הורגשה בעיקר בבירה אנטליה ועיירות השכנות

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

רעידת אדמה בעוצמה של 5.3 דרגות שהתרחשה בצהריים (שבת) בין טורקיה לקפריסין, כ-61 ק"מ מדרום לאנטליה, הורגשה גם על ידי רבים בישראל. לפי המכון הגאופיסי בטורקיה, עומקו של הרעש כ-82 ק"מ. המכון הגיאולוגי בישראל עדכן כי מוקד רעידת האדמה היה במרחק של 436 ק"מ מנהריה.

רעידת האדמה האחרונה שהורגשה באזור ישראל התרחשה ביוני. אז, רעידת אדמה בעוצמה 5.2 התרחשה בים האדום, כ-220 ק"מ דרומית-מערבית לאילת. חודש קודם לכן הורגשו שתי רעידות אדמה בצפון הארץ בתוך שעה. הראשונה והחזקה מבין השתיים, בעוצמה 3.2, התרחשה כ-14 קילומטרים צפון מזרחית לבית שאן.

בפיקוד העורף אישרו את הפרטים ורעננו את ההנחיות: "השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד".

עוד הנחו בפיקוד העורף: "השוהים בחוץ – יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל. השוהים בחוף הים – יש לעזוב את החוף מחשש לצונאמי. הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים".

לפני כחודש, הורגשה רעידת אדמה בעוצמה של 6.7, בחופי טורקיה ויוון, בה נהרגו 102 בני אדם, ואלפים נותרו ללא קורת גג. עיר החוף איזמיר נפגעה משמעותית בעקבותיה.