Hadas Parush/Flash90

יעלון מתכוון לפרוש מיש עתיד: "ארוץ בראש רשימה חדשה, איזנקוט יהיה מספר 2"

יו"ר תל"ם אמר כי בכוונתו להיפרד משותפו יו"ר יש עתיד ולעמוד בראש המפלגה שתחליף את נתניהו. "כדי לשבור את הגוש, נצטרך לרוץ בנפרד", אמר. הוא טען כי הרמטכ"ל לשעבר יצטרף: "איזנקוט הבין את הלקח של בני גנץ, צריך ניסיון שלי יש". בנוסף תקף את גנץ: "נכשל ואכזב את בוחריו"

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

יו"ר תל"ם ח"כ משה יעלון אומר כי בכוונתו להיפרד מיו"ר יש עתיד יאיר לפיד, לטובת כוח פוליטי חדש בראשותו. בריאיון ל'חדשות 12' אמר כי יקבל החלטה סופית לקראת הבחירות והבהיר כי "מסתמן שצריך לבנות כוח חדש". יעלון אף טען כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט יקבל החלטה סופית בנוגע להצטרפות לפוליטיקה כשיוכרזו בחירות, וכי ישמש כמספר 2 שלו.

בריאיון הכריז למעשה על פרידה מלפיד: "ההחלטה הסופית תתקבל רק כשיוכרז על הבחירות, אבל הכיוון שאני מחפש וזה מסתמן שצריך לבנות כוח חדש. צרך כוח שידבר לקהל שחושב שזה עניין של ימין שמאל אלא ישר או מושחת ולזה אני מכוון לקראת הבחירות". עוד הבהיר יעלון: "כדי לשבור את הגושיות כנראה שלפיד ואני נצטרך לרוץ בנפרד".‎

לדבריו, "לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין, הציבור ישפוט, אבל במתכונת הנוכחית אנחנו חסומים". יעלון הסביר כי בשיחות אומרים לו "נצביע לך אבל לא במתכונת הזו – הציבור כאילו זז ימינה". יעלון תיאר את תסכולו מכך שהרשימה הנוכחית עם לפיד לא ממריאה. "אפילו ביש עתיד-תל"ם אנחנו 17-18 מנדטים בסקרים, זה לא זז, בוודאי בגוש ולכן צריך לחזק את הכוח בכל מקרה".

הוא טען כי איזנקוט יצטרף להיות מספר 2 שלו: "על זה אין דיון כי גדי איזנקוט הבין את הלקח של בני גנץ. אם הוא ייכנס, אז ברור שהוא נכנס אליי למפלגתי ואני מוביל". לדבריו, "צריך לרכוש איזה ניסיון פוליטי, מיניסטראלי, שיש לי ואין לו. הוא איש מצוין אבל כן, זו זירה אחרת מאשר הזירה הצבאית. שם למפלגה? כרגע אנחנו תל"ם, יש מפלגה ויש מבנה, רק צריך להצטרף אליה. אם נחליט על שם חדש? אני לא יודע כרגע, אם הוא יצטרף – אני מקווה, מאמין".

כאשר נשאל יעלון האם הוא מעלה בדעתו אפשרות חבירה לבני גנץ בעתיד ענה: "הוא לא יהיה ראש ממשלה, הוא נכשל. אני בכלל לא בטוח שהוא יהיה חלק מהכנסת הבאה ויתכן שכחול לבן לא תעבור את אחוז החסימה לאחר הכישלון הגדול שלה בכנסת הנוכחית, והאכזבה הגדולה שהסבו לבוחריהם".

חבר הכנסת, שפרש מהליכוד בעקבות הקרע עם ראש הממשלה נתניהו, אמר בראיון: "הכיוון שאני מחפש הוא איך להחליף את השלטון הרע הזה בארץ. מה שמסתמן זה שצריך לבנות כוח שידבר לקהל שחושב שזה לא ימין או שמאל, אלא ישר או מושחת, דמוקרטיה או דיקטטורה, אמת או שקר ולזה אני מכוון לקראת הבחירות".

גורמים ביש עתיד טענו שמדובר במהלך של יעלון לשפר את מצבו ברשימה ולוודא שהמקום השני ברשימה שמור לו. לדברי הגורמים, לפיד ידע על הבדיקה שנערכת בעניינו של יעלון ולא התנגד לה. לפיד טרם החל בהרכבת הרשימה ועדיין לא ברור איך היא תיראה.

לפיד אמרכי הוא לא יודע אם ירוץ עם יעלון. "אני מקווה שכן, הוא איש ראוי ומצוין"' אמר יו"ר יש עתיד. "אנחנו בשלב של התארגנות, לכולם יש סקרים. יש הבנה שאם אנחנו רוצים לעשות שינוי אמיתי, צריך לאחד הכול למפלגה אחת גדולה במרכז". בתשובה לשאלה אם מספר 2 בורח ממנו, אמר יו"ר יש עתיד: "אני לא חושב שזה יקרה, אני לא יודע. אני מדבר כמובן עם בוגי. יש לי זמן של התארגנות".

2 תגובות

בדיחה

יעלון אדם פיקח מוכשר ערכי ושהוכיח את עצמו בגדול (גם בכל מה שקשור לחרדיים).
יחי יעלון.
היחידי שמתאים:
לראשות הממשלה!!

Comments are closed.