הוועדה לבחירת שופטים התכנסה: שלושה חברי כנסת מהימין מחרימים את הדיון

חברי הכנסת מירי רגב, צבי האוזר ואוסנת מארק החרימו את הדיון לאחר שלא הגיעו להסכמות עם יתר החברים על מינויים של השופטים עבאס עאסי לבית המשפט המחוזי והישאל שביטה לבית המשפט השלום למשפחה. האוזר כתב לניסנקורן: "אבקש לדחות את הדיון בקטגוריות שבמחלוקת"

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

ח"כ מירי רגב, אוסנת מארק וצביקה האוזר החליטו שלא להופיע לדיון הוועדה למינוי שופטים במחאה על כוונת הוועדה למנות 2 שופטים באופן חד צדדי. בדרך כלל נהוג להגיע להסכמות בין חברי הוועדה לגבי מינוי שופטים, ומכיוון שלא הושגה הסכמה – השלושה החליטו להחרים את הדיון – כך דיווח העיתונאי עמית סגל ב-N12.

שני השופטים שבגללם התעוררה הסערה – עבאס עאסי לבית המשפט המחוזי והישאל שביטה לבית המשפט השלום למשפחה. את שביטה הוועדה בעבר כבר ניסתה למנות – אך לא הצליחה משום שהוא ייצג מחבלים. לגבי עאסי ישנן טענות שהוא פסק כשופט כמה פסיקות שהיו חד צדדיות.

יצוין כי הוועדה מכונסת בשעה זו, עבודת הוועדה תמשיך כמתוכנן, ורוב חברי הוועדה יהיו אלה שיבחרו שופטים ושופטות חדשים, לאחר שהתייעצו על כך עם היועצת המשפטית של משרד המשפטים – כך מדווח העיתונאי אביעד גליקמן בחדשות 13.

לחברי הוועדה שתומכים במינוי של 2 השופטים יש רוב רגיל בוועדה, ושופטי שלום ומחוזי ממונים ברוב רגיל. לרוב נהוג להגיע להסכמה בין חברי הוועדה למרות מצבים כאלה שבהם יש רוב רגיל. שלושת חברי הכנסת טוענים שניסו להגיע להסכמה עם יתר חברי הוועדה, ומכיוון שהיא לא הושגה – הם החרימו את הדיון.

חברי הוועדה כיום הם שר המשפטים אבי ניסנקורן , מירי רגב על תקן שרה נוספת, וחברי הכנסת צביקה האוזר ואוסנת מארק על תקן חברי הכנסת. על תקן השופטים יושבים נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, השופט ניל הנדל והשופט עוזי פוגלמן. עורכי הדין בוועדה הם אילנה סקר ומוחמד נעאמנה.

בפנייה ששלח ח"כ צבי האוזר לשר המשפטים אבי ניסנקורן כתב: "בשים לב לחשיבות השיח בין חברי הוועדה וללגיטימציה הציבורית – אבקש לדחות את הדיון בקטגוריות שבמחלוקת, על מנת לאפשר לחברי הוועדה לבוא בדברים ולהגיע לכלל הסכמות כנהוג מימים ימימה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell