לפיד נגד הקמת מפלגות חדשות: "אתם רוצים להתאחד או רוצים להתאבד" • צפו

ראש האופוזיציה התייחס בישיבת הסיעה לפיצולים הצפויים בשמאל: "אני פונה מפה לכל מחנה המרכז. להפסיק לבלבל לעצמו את המוח, להתאחד מאחורי יש עתיד, ללכת לנצח. אנחנו היחידים שיכולים לאחד את החברה הישראלית מול המשבר. כולל החרדים, כולל הערבים, כולל כולם"

 • תיעוד מחריד: היתומים של גב' בן שטרית ממררים בבכי: "אמא", "אמא"

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס היום (שני) בישיבת סיעת יש עתיד לדיווחים על מפלגות חדשות שצפויות לקום בשמאל, כולל על ידי שותפו יו"ר תל"ם ח"כ בוגי יעלון: "אני פונה מפה לכל מחנה המרכז. תסתכלו רגע על הימין. יש מה ללמוד ממנו. ברגע שמריחים בחירות הימין אומר דבר אחד: אני רוצה לנצח. שם הכל בצד. לא מתבכיין, לא מתלונן, הולך לנצח. זה מה שצריך לעשות עכשיו המחנה שלנו: להפסיק לבלבל לעצמו את המוח, להתאחד מאחורי יש עתיד, ללכת לנצח. אני שמעתי את כל הטענות על תקרת הזכוכית. מדובר בקשקוש של לוזרים. נמאס מהתבוסתנות. אם יש תקרת זכוכית, נשבור אותה", פתח את דבריו.

"נשבור אותה בעבודה קשה. נגיע לכל אזרח ישראלי, עד האחרון שבהם. נשבור אותה בזה שנציע לישראלים דרך אחרת. אנחנו פה בשביל לרפא את החברה הישראלית. זו משימה גדולה. יכולים לבצע אותה רק אנשים שמחוייבים לה בכל ליבם. אנחנו כבר הוכחנו שאנחנו האנשים האלה. מי שמאמין שזו המשימה, שיבוא אתנו. ב-2009 היו לליכוד בראשות נתניהו 12 מנדטים. הרבה פחות ממה שיש עכשיו ליש עתיד. מה עשה הימין? התאחד מאחוריו. בכל הכוח. כי רק ככה מנצחים".

"יש עתיד היא הצ'אנס היחיד לנצח את נתניהו. אני אומר מפה לכל מי שרוצה שינוי ותקווה – תבחרו: אתם רוצים להתאחד או רוצים להתאבד? לא תמציאו עכשיו מפלגה עם עוצמה כמו שלנו, עם שטח כמו שלנו. לא תמצאו מפלגה שעמדה כמונו בכל המבחנים ובכל הלחצים. יש פה קבוצה של חברי כנסת שהוכיחו פעם אחר פעם, שנה אחרי שנה, רק עלינו אפשר לסמוך. אתם רוצים לנצח – תצטרכו להתאחד מאחורינו. אנחנו הולכים לבחירות. בחירות זה עסק קשוח. לא תתאחדו מאחורינו, נתניהו ינצח והמדינה תתפרק".

"אני שומע את כל הדיבורים על "לשים בצד את האגו." אני מודיע מפה: אנחנו סיימנו לשים בצד את האגו. שאחרים ישימו הפעם בצד את האגו. למפלגה הזו יש אגו. יש עתיד גאה בעצמה. בטוחה בעצמה. מאמינה בעצמה. אנחנו הכי מתאימים להוביל את המדינה בעת הזו. יש עתיד הרוויחה את האגו שלה בזכות היושר והערכים שלה. אנחנו היחידים שיכולים לאחד את החברה הישראלית מול המשבר. כולל החרדים, כולל הערבים, כולל כולם. בעיקר, אנחנו היחידים שיש להם סיכוי לנצח. אני אומר מפה לכל המחנה, לכל הגוש: תבחרו מה אתם רוצים – להתלונן או לנצח. אם אתם רוצים לנצח, רק יש עתיד יכולה", דברי לפיד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture