סער מתפטר מהכנסת ומודיע על הקמת מפלגה: "אתמודד מול נתניהו" • צפו

בכיר הליכוד לשעבר הודיע על פרישה מהמפלגה ותקף בחריפות: "התנועה הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים האישיים של העומד בראשה. את הנאמנות לדרך החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות. היום צו השעה הוא החלפת שלטונו של נתניהו"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ח"כ גדעון סער מהליכוד הודיע הערב (שלישי) כי הוא עוזב את המפלגה – ויתמודד בבחירות הבאות במפלגה חדשה. סער הכריז כי לא יתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות הבאות. בהצהרה מיוחדת לתקשורת, תקף סער את נתניהו, טען כי הליכוד שינתה את פניה ועדכן כי כבר מחר יתפטר מהכנסת. בנאומו הקצר תקף סער את נתניהו – ואמר כי צו השעה הוא החלפת שלטונו.

"ישראל מצויה מזה שנתיים במשבר פוליטי מתמשך, החמור בתולדותיה", פתח סער את הצהרתו, "במהלכו – מתרחבים בהתמדה השסעים בעם, השיח הציבורי נהיה רעיל יותר ויותר, ואמון הציבורי במערכת הפוליטית מתדרדר. בנוסף למשבר הפוליטי, חווה ישראל משבר חברתי וכלכלי חמור, שמחריף כתוצאה מההתמודדות הכושלת של הממשלה מול הקורונה".

"עם תוצאות שני המשברים הקשים האלה, שניהם עדיין בעיצומם, תצטרך ישראל להתמודד בשנים הקרובות. אזרחי ישראל נחשפו לעליבות המערכת הפוליטית ולחולשת המערכות הציבוריות. הממשלה הנוכחית ביזתה את האמון הציבורי והפרלמנטרי הרחב שניתן לה עם הקמתה. הסאה הוגדשה".

"רבים מאוד מאזרחי ישראל מביטים אל העתיד בחרדה וללא תקווה. רבים שואלים את עצמם – איזה עתיד צפוי לי ולילדי ולנכדי? זה לא תמיד היה כך, וזה לא חייב להיות כך. יש ישראל טובה יותר, והיא מחכה לנו, אך המערכת הפוליטית בהנהגתה ובהרכבה הנוכחיים לא יוכלו לבצע את התיקון הנדרש".

"לפני שנה ניסיתי לחולל שינוי דרך תנועתי – תנועת הליכוד. התמודדתי מול רה"מ נתניהו על ראשות הליכוד והמועמדות מטעמו לראשות הממשלה. לא הצלחתי אז בכך, וכיבדתי את הכרעת חברי הליכוד. ואולם, כל מה שקרה בשנה האחרונה – רק חיזק את הכרתי כי שינוי בהנהגת המדינה הוא הכרחי. ללא שינוי כזה – המשבר הפוליטי והחברתי בישראל רק יחריף וסופו מי ישורנו. הליכוד היה ביתי הפוליטי, ובמידה רבה גם הריגשי, כל חיי כאדם בוגר. נאבקתי לשמור עליו בימים הקשים ביותר. חברי הליכוד – אותם אני אוהב ואליהם אני קשור – שלחו אותי פעם אחר פעם לייצגם. התייסרתי תקופה ארוכה עם ההחלטה שאותה היה עלי לקבל".

"אבל הליכוד שינה את פניו בשנים האחרונות באופן דרמטי ומואץ. הוא התרחק מאוד מדרכו הממלכתית ואפילו מהמהות המגולמת בשם המפלגה. התנועה הפכה לכלי – שרת עבור האינטרסים האישיים של העומד בראשה, כולל כאלה הנוגעים למשפטו הפלילי".

"את הנאמנות לדרך, לערכים ולרעיון החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות, לאדם, בשר ודם. אין עוד דיון תנועתי אמיתי בשום דרג בשאלות של מדיניות. תרבות פסולה של ביזוי והכפשה שיטתיים של יריבים פוליטיים מבית ומחוץ השתלטה. איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול להיות חבר הליכוד בראשותו".

"אני אומר זאת בצער, כמי ששנים רבות ראה בו את המנהיג הנכון להוביל את המדינה וכהן בממשלותיו בתפקידים בכירים. ישראל זקוקה היום לאחדות וליציבות. נתניהו לא יכול ולא יוכל עוד להעניק לה, לא את זו ולא את זו. מורנו ומנהיגנו מנחם בגין עליו השלום אמר: "שלטון ממושך הוא סכנה לחרות האומה ולמוסר בניה. שלטון ממושך אפילו אם הוא מיטיב למישהו, הוא רע מעיקרו". היום צו השעה הוא החלפת שלטונו של נתניהו, הממושך בתולדות המדינה. כמו בעבר גם היום אני מציב לנגד עיני את טובת המדינה ואזרחיה ובהם ילדי ונכדי".

"גם לדור הורינו מגיעה תקווה. אבא שלי עלה לבדו בגיל צעיר מארגנטינה, התיישב בנגב בשנותיו הראשונות בארץ, זכה לטפל כרופא באופן אישי ברה"מ דוד בן גוריון ולשרת כרופא בשדה הקרב של סיני במלחמת יום הכיפורים. אמי, שמשפחתה הגיעה לכאן מבוכרה לפני למעלה ממאה שנה מתוך אמונה ודבקות בחזון של שיבת – ציון, ושלימדה תנ"ך וחינכה דורות של תלמידים".

וכאן הטיל סער את הפצצה, "אשר על כן, החלטתי: להקים ולהנהיג תנועה פוליטית חדשה, מטעמה אתמודד בבחירות הקרובות מול נתניהו על ראשות הממשלה, כדי להחליפו. זו תהיה תנועה לאומית וחברתית רחבה, שתיבנה לטווח ארוך ותבנה לכולנו עתיד טוב יותר. צו השעה הוא להביא את הכוחות הטובים ביותר לחיים הציבוריים. אנשים עם נסיון ויכולות שמסתכלים לאזרחי המדינה בעיניים, מבינים את המצוקות שלהם ואת התקוות שלהם, ובאים כדי לתת ולא בשביל לקבל. אנחנו נפעל כדי שענייני המדינה ינוהלו באופן רציני, אחראי ומקצועי משיקולי טובת המדינה בלבד".

"אני לוקח בחשבון גם את האפשרות שהבחירות לא יוקדמו וייתכן שתמצא פשרה שתאריך באופן מלאכותי את חיי הממשלה. אולי במעשה שאני עושה היום יהיה גם תמריץ לדחייתן. אבל מרגע שהגעתי להחלטה – עלי לצאת לדרך חדשה. חזרתי לחיים הציבוריים, במטרה להוביל את המדינה בעתיד".

"אחרי למעלה משני עשורים במוקדי קבלת החלטות במדינה בצמתים החשובים ביותר ובתפקידים בכירים – אני חש בשל לתפקיד ולנשיאה באחריות הנובעת ממנו. אני מכיר היטב ולעומקם את אתגרי הבטחון הלאומי והחברה הישראלית, יש לי השקפת עולם מגובשת ואני בטוח ביכולתי לאחד את העם ולהצעיד את המדינה לעבר העתיד".

"ממחר אתחיל לעבוד בגיבוש הכוח הפוליטי לקראת הבחירות הבאות. נבחרתי לכנסת מטעם הליכוד ויהיה זה הגון, לאחר שהגעתי למסקנות אלה, שאתפטר מחברותי בכנסת. כך בכוונתי לעשות כבר מחר. אלה לא החלטות קלות או נוחות, אבל משמעותה של מנהיגות היא להוביל. עשיתי זאת לא פעם בעבר, והיום אני עושה זאת שוב".

"אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל. עם האהבה הזו, ועם המחויבות הזו, אני יוצא היום לדרך חדשה עם תקווה חדשה. כי זה מה שטובת המדינה מחייבת. אני מודה למשפחתי ולאשתי האהובות על הגיבוי והכוח שהם מעניקים לי תמיד ללכת בדרכים לא סלולות. אני קורא לכל הישראלים שמאמינים בכך – להצטרף אלי. יחד נביא את השינוי, נאחד את העם ונחזיר את התקווה". לסיום אמר: "מחרתיים נדליק נר ראשון של חנוכה. ערב חנוכה, חג הגבורה – נדליק יחד אור גדול של אמונה ותקווה, של עם גדול. חג חנוכה שמח לכל בית – ישראל".

7 תגובות

הכל בלה בלה בלה.
פוליטיקה של שנאה בלבד.

נתניהו הוא לא כוס התה שלנו…אך בהביטנו על האפשרויות האחרות…אנו נמלטים מיד בחזרה לנתניהו…

למה זה לא כותרת ראשית?

צעד של התאבדות ממש ביבי והליכוד יאוכלו אותו בלי מלח

מדבר שטויות ואין לו סיכוי פשוט מחפש צומי

ברוך שפטרנו. עוד אחד שצריך להכיר באמת ולראות אותה מתפוצצת לו בפנים, חולם שהוא יהיה תשובה לביבי אבל גם הוא יפול, זהו זה סופו, מה שחשב שהיא תחילתו.

"ישראל מצויה מזה שנתיים במשבר פוליטי מתמשך, החמור בתולדותיה", פתח גנץ את הצהרתו
אופס. טעות.

משהו חדש מתחיל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell