אילוסטרציה. Yonatan Sindel/Flash90

בשל גניבת נשקים מבסיס בצפון: סגן מפקד החטיבה יודח מתפקידו

בעקבות אירוע גניבת עשרות נשקים שהתרחש לפני כמה חודשים בבסיס צה"ל בצפון, הוחלט על עונשים חמורים נגד שורה של קצינים בכירים. "באירוע באים לידי ביטוי חוסר אחריות וחוסר מקצועיות בסיסי שהתבטאו בפערי ידע בנוגע לפקודות הצבא", קבע הרמטכ"ל

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

אתמול (שני) הסתיים תהליך התחקור, שבוצע על ידי ועדת החקירה בראשות ראש מטה אוגדה 146, אל"ם עידן מורג, בנושא גניבת מספר רב של כלי נשק מנשקיה בבסיס בצפון הארץ שהתרחשה לפני מספר חודשים.

ממצאי התחקיר הוצגו במשך מספר מפגשים במהלך השבועות האחרונים לרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. הרמטכ"ל קיבל את ממצאי ועדת החקירה וקבע כי מדובר באירוע חמור ביותר שמתבטא גם בתוצאותיו וגם בפערים העמוקים והכשלים שהתגלו.

הרמטכ"ל הבהיר כי שמירה על רכוש צה״ל ועל מחנות צה״ל היא דרישה בסיסית המצופה מכל המפקדים והחיילים וביסודה עומדים ערכי המקצועיות, המבצעיות והדייקנות. כמו כן, קבע כי הפערים שהתגלו באירוע חוצים את כל שרשרת הפיקוד בחטיבה.

הרמטכ"ל ציין כי באירוע באים לידי ביטוי חוסר אחריות וחוסר מקצועיות בסיסי שהתבטאו בפערי ידע בנוגע לפקודות הצבא, חוסר דייקנות באופן המימוש של ההנחיות, היעדר גישה מבצעית ביחס לשמירה על אמל"ח ופערים באחריות האישית. הרמטכ״ל הדגיש כי די היה במימוש אחריות אישית כדי למנוע את האירוע.

באשר לטיפול המערכתי בתחום, רא"ל כוכבי הדגיש כי חל שיפור משמעותי בנושא בשנים האחרונות, כחלק מפרויקט למיגון בונקרים ונשקיות, אשר הושקעו בו משאבים נרחבים בטכנולוגיה ותשתיות. לצד זאת, הנחה הרמטכ״ל להאיץ את התכנית ולשפר את תחום ההכשרה לאנשי מקצוע בתחום.

הרמטכ"ל הנחה שהאירוע ולקחיו יילמדו בכל צה״ל וכי כל יחידות צה"ל יבצעו חצי יום למידה שמטרתו רענון הנחיות ולמידה בנושא הגנת מחנות.

בצה"ל מסרו כי "לאור חומרת האירוע ומסקנותיו ובהמלצת מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, קבע הרמטכ"ל צעדים פיקודיים כנגד המעורבים באירוע".

ביחס למפקד החטיבה, קצין בדרגת אל"ם, הוחלט על עיכוב קידומו ועל כן לא יעלה בדרגה עד לקיץ 2024, זאת בגין אחריותו הכוללת לנעשה ביחידתו.

ביחס לסגן מפקד החטיבה, קצין בדרגת סא"ל, יתקיים הליך הדחה מתפקידו בגין התרשלות בתפקידו ואחריותו הכוללת על תחום האבטחה והלוגיסטיקה במחנה.

ביחס לקצין הלוגיסטיקה החטיבתי היוצא, קצין בדרגת רס"ן, יתקיים הליך הדחה מתפקידו הנוכחי והוא לא יקודם לתפקיד בכיר בחיל הלוגיסטיקה עד לקיץ 2022.

ביחס לקצין האבטחה החטיבתי, קצין בדרגת סרן ונגד הלוגיסטיקה במערך ההגמ"ר, נגד בדרגת רס"ר, יתקיים הליך הדחה מתפקידם.

קצין הלוגיסטיקה החטיבתי, קצין בדרגת רס"ן, יינזף על ידי מפקד האוגדה.

קצין הלוגיסטיקה האוגדתי, קצין בדרגת סא"ל, יועמד לדין משמעתי בפני מפקד האוגדה.

שמונה בעלי התפקידים התורנים במערך אבטחת המחנה ביום האירוע, ביניהם חמישה קצינים, שני נגדים וחיילת, יועמדו לדין משמעתי בפני סגן מפקד האוגדה בגין התרשלות.

נגד בדרגת רס"ר, האחראי על רכיבי ההגנה בחטמ"ר, יינזף על ידי מפקד החטיבה.

עוד מסרו בצה"ל כי עדיין מתנהלת חקירה משותפת של מצ"ח ומשטרת ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell