Tomer Neuberg/Flash90

בכיר ביהדות התורה ל'JDN': "שסער לא יבנה על פרידה חרדית מנתניהו לטובתו"

בכיר ביהדות התורה תוקף בשיחה עם 'חדשות JDN' את בכיר הליכוד לשעבר על הודעתו שיקים מפלגה חדשה שתתמודד נגד ראש הממשלה: "קרבתו לליברמן ולפיד לא מוסיפה לו נקודות זכות, וגם לא שכחנו שסער תקע את חוק המרכולים כשזה היה בידיו"

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

בכיר ביהדות התורה מתייחס הבוקר (רביעי) בשיחה עם 'חדשות JDN' להודעת ח"כ גדעון סער, ולמרות היחסים הטובים שלו עם המגזר החרדי, הבכיר תוקף: "מוטב שסער לא יבנה על פרידה חרדית מנתניהו לטובתו. קירבתו לליברמן ולפיד לא מוסיפה לו נקודות זכות, וגם לא שכחנו שסער תקע את חוק המרכולים כשזה היה בידיו".

כתבנו יעקב מלמד מזכיר כי לגדעון סער יש קשר ישיר ורציף עם החרדים כבר שנים, יותר מיו"ר ימינה נפתלי בנט, ראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירים נוספים במערכת הפוליטית, זאת מלבד הקשר החם שיש לו עם בתי גדולי ישראל ובראשם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי אצלו הוא מתקבל בחביבות מידי חג ומועד.

בליכוד עוד מנסים לעכל הבוקר את הודעתו של סער כי הוא פורש מהליכוד ויתמודד בבחירות הבאות במפלגה חדשה שמטרתה להחליף את שלטון נתניהו. גורם פוליטי בכיר בליכוד שצוטט ב'ווינט' אמר כי "המהלך של סער לא משפיע על היכולת לפתור את המשבר הפוליטי עם כחול לבן". לדבריו, "הפערים עדיין מאוד גדולים וההערכה היא שבכל זאת הולכים לבחירות".

בהצהרתו אתמול אמר סער: "לפני שנה ניסיתי לחולל שינוי דרך תנועתי – תנועת הליכוד. התמודדתי מול רה"מ נתניהו על ראשות הליכוד והמועמדות מטעמו לראשות הממשלה. לא הצלחתי אז בכך, וכיבדתי את הכרעת חברי הליכוד. ואולם, כל מה שקרה בשנה האחרונה – רק חיזק את הכרתי כי שינוי בהנהגת המדינה הוא הכרחי. ללא שינוי כזה – המשבר הפוליטי והחברתי בישראל רק יחריף וסופו מי ישורנו. הליכוד היה ביתי הפוליטי, ובמידה רבה גם הריגשי, כל חיי כאדם בוגר. נאבקתי לשמור עליו בימים הקשים ביותר. חברי הליכוד – אותם אני אוהב ואליהם אני קשור – שלחו אותי פעם אחר פעם לייצגם. התייסרתי תקופה ארוכה עם ההחלטה שאותה היה עלי לקבל".

"אבל הליכוד שינה את פניו בשנים האחרונות באופן דרמטי ומואץ. הוא התרחק מאוד מדרכו הממלכתית ואפילו מהמהות המגולמת בשם המפלגה. התנועה הפכה לכלי – שרת עבור האינטרסים האישיים של העומד בראשה, כולל כאלה הנוגעים למשפטו הפלילי".

"את הנאמנות לדרך, לערכים ולרעיון החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות, לאדם, בשר ודם. אין עוד דיון תנועתי אמיתי בשום דרג בשאלות של מדיניות. תרבות פסולה של ביזוי והכפשה שיטתיים של יריבים פוליטיים מבית ומחוץ השתלטה. איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול להיות חבר הליכוד בראשותו".

"אני אומר זאת בצער, כמי ששנים רבות ראה בו את המנהיג הנכון להוביל את המדינה וכהן בממשלותיו בתפקידים בכירים. ישראל זקוקה היום לאחדות וליציבות. נתניהו לא יכול ולא יוכל עוד להעניק לה, לא את זו ולא את זו. מורנו ומנהיגנו מנחם בגין עליו השלום אמר: "שלטון ממושך הוא סכנה לחרות האומה ולמוסר בניה. שלטון ממושך אפילו אם הוא מיטיב למישהו, הוא רע מעיקרו". היום צו השעה הוא החלפת שלטונו של נתניהו, הממושך בתולדות המדינה. כמו בעבר גם היום אני מציב לנגד עיני את טובת המדינה ואזרחיה ובהם ילדי ונכדי".

"גם לדור הורינו מגיעה תקווה. אבא שלי עלה לבדו בגיל צעיר מארגנטינה, התיישב בנגב בשנותיו הראשונות בארץ, זכה לטפל כרופא באופן אישי ברה"מ דוד בן גוריון ולשרת כרופא בשדה הקרב של סיני במלחמת יום הכיפורים. אמי, שמשפחתה הגיעה לכאן מבוכרה לפני למעלה ממאה שנה מתוך אמונה ודבקות בחזון של שיבת – ציון, ושלימדה תנ"ך וחינכה דורות של תלמידים".

וכאן הטיל סער את הפצצה, "אשר על כן, החלטתי: להקים ולהנהיג תנועה פוליטית חדשה, מטעמה אתמודד בבחירות הקרובות מול נתניהו על ראשות הממשלה, כדי להחליפו. זו תהיה תנועה לאומית וחברתית רחבה, שתיבנה לטווח ארוך ותבנה לכולנו עתיד טוב יותר. צו השעה הוא להביא את הכוחות הטובים ביותר לחיים הציבוריים. אנשים עם נסיון ויכולות שמסתכלים לאזרחי המדינה בעיניים, מבינים את המצוקות שלהם ואת התקוות שלהם, ובאים כדי לתת ולא בשביל לקבל. אנחנו נפעל כדי שענייני המדינה ינוהלו באופן רציני, אחראי ומקצועי משיקולי טובת המדינה בלבד".

"אני לוקח בחשבון גם את האפשרות שהבחירות לא יוקדמו וייתכן שתמצא פשרה שתאריך באופן מלאכותי את חיי הממשלה. אולי במעשה שאני עושה היום יהיה גם תמריץ לדחייתן. אבל מרגע שהגעתי להחלטה – עלי לצאת לדרך חדשה. חזרתי לחיים הציבוריים, במטרה להוביל את המדינה בעתיד".

"אחרי למעלה משני עשורים במוקדי קבלת החלטות במדינה בצמתים החשובים ביותר ובתפקידים בכירים – אני חש בשל לתפקיד ולנשיאה באחריות הנובעת ממנו. אני מכיר היטב ולעומקם את אתגרי הבטחון הלאומי והחברה הישראלית, יש לי השקפת עולם מגובשת ואני בטוח ביכולתי לאחד את העם ולהצעיד את המדינה לעבר העתיד".

"ממחר אתחיל לעבוד בגיבוש הכוח הפוליטי לקראת הבחירות הבאות. נבחרתי לכנסת מטעם הליכוד ויהיה זה הגון, לאחר שהגעתי למסקנות אלה, שאתפטר מחברותי בכנסת. כך בכוונתי לעשות כבר מחר. אלה לא החלטות קלות או נוחות, אבל משמעותה של מנהיגות היא להוביל. עשיתי זאת לא פעם בעבר, והיום אני עושה זאת שוב".

"אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל. עם האהבה הזו, ועם המחויבות הזו, אני יוצא היום לדרך חדשה עם תקווה חדשה. כי זה מה שטובת המדינה מחייבת. אני מודה למשפחתי ולאשתי האהובות על הגיבוי והכוח שהם מעניקים לי תמיד ללכת בדרכים לא סלולות. אני קורא לכל הישראלים שמאמינים בכך – להצטרף אלי. יחד נביא את השינוי, נאחד את העם ונחזיר את התקווה". לסיום אמר: "מחרתיים נדליק נר ראשון של חנוכה. ערב חנוכה, חג הגבורה – נדליק יחד אור גדול של אמונה ותקווה, של עם גדול. חג חנוכה שמח לכל בית – ישראל".

3 תגובות

אולי כן!

ימים יגידו….

גדעון הרבה יותר חם למסורת ישראל מביבי.
במגפה אחרונה ביבי הוריד את המסכה וראינו בדיוק מיהו ומהו בשבילנו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן