צילום: יח"צ ישראייר

'ישראייר' הודיעה: תוך מספר חודשים יחלו לפעול 20 טיסות שבועיות למרוקו

הקו החם הבא: בהסכם אושרו טיסות ישירות, וחברות התעופה מתכוננות למבול של הזמנות לטיסות למרוקו, ייתכן שכבר לקראת פסח. אל על: "נחל בהיערכות מבצעית להפעלת טיסות ישירות לקזבלנקה בכפוף להשגת כלל האישורים הנדרשים מהרשויות השונות"

 • האסון השני בשרשרת האסונות של משפחת הערליך

  תוכן מקודם

 • שליח חב"ד באוקראינה: "ילדים יהודים רעבים ללחם כפשוטו"

  תוכן מקודם

 • "כיריים ומכונת כביסה" בקשתה המזעזעת של חיה קירזנר

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

ישראלים רבים נהגו לבקר במרוקו, אבל ההסכם – שאותו חשף הערב (חמישי) הנשיא טראמפ בטוויטר – יקצר את זמן הטיסה משמעותית וזו תימשך כחמש שעות בלבד. ב'ווינט' דווח כי לפני שנתיים ניסו בישראייר להוציא טיסות ישירות מנתב"ג למרוקו, כשרק דובר על התקרבות בין המדינות. אבל הדבר ירד מהפרק, בעיקר בגלל עניינים טכניים וסידורי בטחון.

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס אמר הערב ל'ווינט' כי אם כל הצדדים יהיו רציניים ניתן יהיה תוך שלושה חודשים לערוך טיסות ישירות בין המדינות. "כמו שהימרנו עם איחוד האמירויות, אנחנו מאוד רוצים לטוס למרוקו, ולא מהיום. מבחינתנו אנחנו כבר בשבוע הבא פותחים במערכת טיסות למרוקו", אמר המנכ"ל.

ל'ישראל היום' אמר כי "החברה בוחנת זה זמן רב את ההיתכנות הכלכלית והמבצעית להפעלת טיסות ישירות למרוקו הצפויות להיות פופולריות ביותר בקרב קהל הלקוחות הישראלי. אנחנו צופים כעשרים טיסות שבועיות בין המדינות, של כל חברות התעופה יחד" אמר סירקיס. "מרוקו הוא יעד מאוד אטרקטיבי שמציע הכל מהכל ומרחק הטיסה לא גדול. כבר בתקופה שקדמה לקורונה ביקרו שם כ-50 אלף ישראלים בשנה, ההערכה היא שזה יגדל באופן משמעותי עכשיו".

גם "אל על" הודיעה: "מברכים על ההודעה ההיסטורית ערב חג החנוכה בדבר כינון קשרים דיפלומטיים בין ישראל ומרוקו. נחל בהיערכות מבצעית להפעלת טיסות ישירות לקזבלנקה בכפוף להשגת כלל האישורים הנדרשים מהרשויות השונות. טיסות ישירות למרוקו צפויות להיות פופולריות ביותר בקרב קהל הלקוחות הישראלי".

במקביל, צפויות חברות תעופה ישראליות נוספות להפעיל טיסות ישירות בין שתי המדינות. חברת התעופה של מרוקו היא "רויאל אייר מארוק" וייתכן שגם היא תפעיל טיסות ישירות בקווים בין המדינות. יו"ר לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, דני אמיר, קיבל השבוע מכתב מגורם תיירות במרוקו בו נכתב: "במרוקו אמורים להתחיל לחסן כבר ב-15 בדצמבר, מה שאומר שהצפי לפתיחת התיירות הוא כבר לחודש פברואר.

שרת התחבורה מירי רגב אמרה בעקבות הסכם הנורמליזציה בין המדינות: "‏תברק אללה עלינא ועליהום. דורות של יהודים יוצאי מרוקו חלמו על השלום עם הארץ שבה נולדו ובה השורשים התרבותיים שלנו נטועים כל כך. תודה לך הנשיא טראמפ, תודה למלך מרוקו מוחמד השישי ותודה לראש הממשלה בנימין נתניהו. אין יותר סמלי שהערב אנחנו מדליקים אור גדול בלבבות של הסבים והסבתות. ‏ההורים שלנו שזוכים עוד בחייהם לראות את הנס הזה והשלום החשוב הזה. אני נרגשת מאוד, תברק אללה עלינא ועליהום. (תבוא ברכת השם עלינו ועליהם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן