מחלקת האוצר של ארצות הברית. צילום: ויקיפדיה

בארה"ב חושדים: האקרים של רוסיה פרצו למערכות משרדי האוצר והמסחר

האקרים, ככל הנראה מרוסיה, הצליחו לפרוץ למערכות דואר אלקטרוני של משרד האוצר האמריקני ושל מינהל התקשורת והמידע במשרד המסחר - גוף הממונה על קביעת מדיניות בעניין אינטרנט ותקשורת. מדובר בפריצה משמעותית מאוד שהובילה לכינוס של המועצה לביטחון לאומי

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • עכשיו בשביל מחר: זה מה שתענו אחרי מאה ועשרים

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

האקרים, בתמיכתה של מדינה זרה, גנבו מידע ממחשבי משרד האוצר של ארצות הברית. כך אמרו אמש (ראשון) גורמים המעורים בעניין לסוכנות הידיעות רויטרס. העיתון וושינגטון פוסט דיווח כי מאחורי הפריצה עומדים האקרים של ממשלת רוסיה. עוד דווח כי מחקירת ה-FBI עולה כי המודיעין הבין לאומי של רוסיה מעסיק את ההאקרים המדוברים.

בקהילת המודיעין האמריקנית חוששים שהפצחנים, שעבדו על פי החשד עבור ממשלת רוסיה, השתמשו בכלי דומה במטרה לפרוץ לסוכנויות ממשלתיות אחרות – אך לא ציינו איזה. שניים מהמקורות שהתראיינו לכתבה אמרו כי הפריצות קשורות למבצע רחב, שכלל גם את הפריצה מהשבוע האחרון ל-FireEye, חברת סייבר גדולה בארה"ב שחתומה על חוזים ממשלתיים ומסחריים.

לדברי גורמים רשמיים שדיברו עם העיתון האמריקני, מתנהל מצוד אחר הפורצים בניסיון לקבוע האם היו חלקים אחרים בממשל שנפרצו, במה שהם הגדירו כפריצה המתוחכמת וככל הנראה הגדולה ביותר על מערכות ממשלתיות בחמש השנים האחרונות. כמה מהם אמרו גם שכמה סוכנויות הקשורות לביטחון הושפעו מהפריצה, אך לא ברור האם המערכות שנפרצו כללו חומר מסווג.

דובר המועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ון אוליוט, אמר מוקדם יותר כי הדיווחים מוכרים לו ולאנשיו. "אנו נוקטים צעדים הדרושים לזיהוי וטיפול בכל הנושאים האפשריים שנוגעים למצב הזה".

שגרירות רוסיה בארה"ב הכחישה את מעורבות מוסקבה בפרשה, ופוסט שעלה בדף הפייסבוק של השגרירות נכתב: "שמנו לב לניסיונות מופרכים נוספים של התקשורת האמריקנית להאשים אותנו בהתקפות על גופי ממשל אמריקניים. אנו מהבירים כי פעילות זדונית סותרת את מדיניות החוץ שלנו. רוסיה אינה מבצעת פעולות פוגעניות בתחום הסייבר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן