Marc Israel Sellem/POOL

לאחר שהליכוד סרב להצעת אשכנזי: ישיבת הממשלה נדחתה שוב

מזכירות הממשלה הודיעה לשרים כי ישיבת הממשלה נדחתה, לאחר שתוכננה להתקיים במקור ביום שני ונדחתה לרביעי - וכעת נדחית לחמישי. הדחייה מגיעה לאחר שבליכוד סירבו להעלות לאישור בממשלה את ההצעה של שר החוץ גבי אשכנזי למינוי 36 שגרירים במשרדו
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

ישיבת הממשלה, שאמורה הייתה להתקיים מחר (רביעי), נדחתה לאחר שבליכוד סירבו להעלות לאישור בממשלה את ההצעה של שר החוץ גבי אשכנזי למינוי 36 שגרירים במשרדו, והתנו זאת באישור הצעתו של שר הפנים אריה דרעי להכרזה על יישוב חרדי חדש ביהודה ושומרון.

מזכירות הממשלה הודיעה לשרים כי ישיבת הממשלה נדחתה, לאחר שתוכננה להתקיים במקור ביום שני ונדחתה לרביעי – וכעת נדחית לחמישי. הצעתו של דרעי היא מהלך שש"ס מקדמת בשנים האחרונות לפיצול סטטוטורי של השכונה החרדית "תל ציון", שהוקמה כהרחבה להתנחלות כוכב יעקב, והקמת יישוב עצמאי.

מנגד, יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, מסרב לאשר את ההצעה בעיתוי הנוכחי. לפי גורמים בממשלה, דרעי לוחץ על נתניהו שלא לכנס את הישיבה על עוד ההצעה לא תעלה לסדר היום.

פורום ההתיישבות הצעירה מסרו כי אם הפרסום לפיו ישיבת הממשלה מעוכבת מאחר והליכוד מתנה את קיומה בדרישת ש"ס להכרזה על היישוב תל ציון כעצמאי: "מסתבר שכשראש הממשלה ממש רוצה להעביר החלטת ממשלה, הוא יכול". בפורום הוסיפו: "נתניהו – זה הזמן למעשים. תעביר עכשיו את החלטת הממשלה להסדרת ההתיישבות הצעירה. כל דבר אחר הוא בגידה בציבור המתיישבים".

ב'וואלה' דווח כי לפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול לבן, נדרשת הסכמה של ראש הממשלה ושל ראש הממשלה החליפי לכל סעיפי סדר היום של הממשלה. בחודשים האחרונים, המשבר הפוליטי בין המפלגות הקשה על היכולת להגיע להסכמות, שיבש את עבודת הממשלה והוביל לביטול של מספר לא קטן מישיבותיה.

בתוך כך, מליאת הכנסת ננעלה אחר הצהריים, בלי שהצעת החוק לפיזור הכנסת תעלה להצבעה בקריאה ראשונה. חברי הליכוד עשו פיליבסטר במהלך נאומים בני דקה, ומשכו אותם מעבר לזמן. יו"ר הקואליציה זוהר אמר הם בליכוד מעוניינים לעקב את ההכרזה לבחירות: "אולי בסקרי סוף השבוע כחול לבן ייראו כבר שהם מתחת לאחוז החסימה, וזה יוביל אותם להחלטה אחרת ולא להתאבדות פוליטית".

גנץ מתח ביקורת על חלק מחברי סיעתו בעקבות התדרוכים שנשמעו נגדו לאחרונה מצד גורמים במפלגה. במקביל נרשמה מתקפה של שרת הקליטה פנינה תמנו שטה על חבריה לסיעת כחול לבן מאותה סיבה. הדברים נאמרו אתמול בישיבת הסיעה הסגורה של כחול לבן.

במהלך הישיבה פנתה השרה פנינה תמנו שטה לחברי הסיעה ואמרה: "ההתנהגות שלנו היא כמו של טירונים פוליטיים. אנחנו יורים בתוך הנגמ"ש ותוקפים את בני ומתדרכים נגדו. כמו פחדנים. לא יכול להיות שאנחנו לא מצופפים שורות. תראו את שקד שתומכת בבנט למרות שיש לה בעיות איתו. תראו את יש עתיד שמתלכדים מאחורי לפיד. רק אצלנו לא מתלכדים ולא תומכים בבני".

לאחר דבריה השמיע גנץ אף הוא ביקורת מרומזת על חלק מחבריו לסיעה: "אני תומך בדברים שפנינה אמרה. אין לזה שום תוחלת וההתנהגות הזו רק מחלישה אותנו. הכי מקומם אותי זה שאנשים כאן משתמשים במונח 'אני' במקום במונח 'אנחנו'".

כתבות קשורות

מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא

תגובה אחת

 1. מה קשור תל ציון שהוא ישוב משגשג אפילו יש שם חשמל ומים. אם דרעי היה מתנה את ישיבת הממשלה בהסדרת הישובים הבאמת מסכנים היה קונה את עולמו באמת אבל תל ציון זה סתם טריק עלוב על חשבון התושבים שדוקא בוחרים שלו לדעתי

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן