צילום: Tal Shahar/POOL

בפעם השלישית מתחילת השבוע: ישיבת הממשלה שתוכננה למחר בוטלה

לאחר פעמיים שבהם נדחתה ישיבת הממשלה, הייתה צריכה להתכנס ישיבה מחר, אך ברגע האחרון גם היא בוטלה. יצויין כי גנץ דורש מנתניהו להביא לאישור הממשלה את מינוי פרקליט המדינה ומנכ"ל משרד משפטים ונתניהו מתחמק
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

בצל המתיחות בקואליציה, לאחר שישיבת הממשלה נדחתה פעמיים, הישיבה שתוכננה להיערך מחר (חמישי) בוטלה, הרקע הוא ככל הנראה אי הסכמות על סדר היום בין הליכוד לכחול לבן. זאת, לאחר שכבר נדחתה ממועדה המקורי ביום שני האחרון.

כזכור, מוקדם יותר השבוע דרש יו"ר כחול לבן בני גנץ מראש הממשלה בנימין נתניהו להעלות לאישור הממשלה את המינויים של מנכ"ל משרד המשפטים שימי בראון ופרקליט המדינה המיועד עמית איסמן, בהתאם לדרישתו של מנדלבליט ופסיקת בג"ץ בעניין. לפי ההערכה, ייתכן כי הדחיות נועדו לאפשר לצדדים להרוויח זמן נוסף כדי לנסות ולהגיע להבנות סביב סוגיות אלו במקביל לנוסח הפשרה שתמנע את ההליכה לבחירות.

ובתוך כך, מוקדם יותר היום הייעוץ המשפטי של הכנסת פרסם חוות דעת משפטית לפיה אם לא התקציב לא יעבור, מועד פיזור הכנסת יהיה בין שלישי הבא לרביעי בחצות. עד כה ההנחה הייתה שהכנסת תתפזר בין יום רביעי לחמישי. כעת מתקצר ביממה הזמן להגיע להבנות ולמנוע בחירות.

ב'חדשות 12' דווח כי גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי כלל לא מתקיימים מגעים בין המפלגות ומעריכים שהסיכויים למנוע בחירות הם אפסיים. מנכ"לית כחול לבן, יעל רון בן משה, קיבלה הנחיה להתחיל לחפש אתר לניהול קמפיין הבחירות של המפלגה כבר בימים הקרובים.

דובר הכנסת שמוליק דהן הסביר את מקור הטעות שהובילה לבלבול לגבי מועד פיזור הכנסת ואמר כי "במהלך דיוני ועדת הכספים, הוועדה ביקשה להאריך את המועד ב-120 ימים והספירה הביאה ליום 23/12/2020. עם זאת, בנוסח הסעיף הוגדר יום זה כיום הקובע לענין מועד ההתפזרות. למען הסר ספק נכון יותר לפרש את הביטוי לענין מועד ההתפזרות בתחילתו של יום 23/12/2020 ולפיכך המועד הוא בחצות הלילה שבין שלישי לרביעי".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן