צילומים: עידו סימן טוב - משלחת ישראל לאו"ם

מפגש דיפלומטי ראשון: השגריר ארדן הדליק נרות עם שגריר מרוקו באו"ם • צפו

שגריר מרוקו הצטרף לנציג הישראלי לטקס הדלקת נרות חנוכה בהשתתפות דיפלומטים נוספים. ארדן אמר למקבילו במרוקאית: "ברוך הבא אחי היקר". באירוע השתתפתן גם שגרירי האמירויות ובחריין ושגרירים נוספים
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

ביוזמת שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, התקיים ביום חמישי בערב (שעון ארצות הברית) אירוע הדלקת נרות חנוכה בנוכחות שגריר מרוקו לאו"ם, עומאר הִילַל, ובהשתתפות שגרירי האמירויות ובחריין ושגרירים נוספים. מדובר בשיתוף פעולה ראשון והיסטורי בין ישראל למרוקו באו"ם, ובאירוע רשמי ראשון של המדינות מאז ההודעה על כינון יחסים דיפלומטיים.  

האירוע שהתקיים מטעם משלחת ישראל לאו"ם ו׳הפורום לדיפלומטיה תרבותית׳ נערך בסימן הסכמי השלום שחתמה ישראל ובהשתתפות שגרירי או"ם מהעולם אשר ייצגו את כל קבוצות המדינות באו״ם. האירוע שודר באמצעות 'זום' למשלחות או"ם, לקהילה הדיפלומטית ולארגונים יהודים ברחבי ארה"ב.

במהלך האירוע שודר סרטון מיוחד שכלל ברכות והדלקת חנוכיה ע"י שגרירי האמירויות, בחריין וארה"ב. לצידם בירכו גם שגרירי אוסטרליה, איטליה, גואטמלה, רואנדה, אלבניה והודו. לאחר הדלקת שבעת הנרות הראשונים ע"י שגרירי האו"ם השונים, הדליקו השגרירים ארדן והִילַל יחד את הנר השמיני ונשאו דברים לרגל כינון היחסים בין ישראל למרוקו.

השגריר ארדן פתח את דבריו ואמר לשגריר הִילַל במרוקאית "ברוך הבא אחי היקר, אני שמח מאוד לארח אותך כאן ואני מאחל לעמים שלנו לחגוג יחד חגים רבים, אם ירצה השם״. ארדן הוסיף: "אם הייתם אומרים לי לפני כמה חודשים שאני אדליק נרות חנוכה עם חברים מהאמירויות, בחריין ומרוקו הייתי אומר לכם שזה לא יכול לקרות. היום אנחנו מראים לדור הצעיר שהכל אפשרי״.
 
בדבריו אמר השגריר המרוקאי הילל כי חנוכה זה ״התקווה של מחר. חנוכה זה שלום, חנוכה זה דו קיום. חנוכה זה גם לאהוב אחד את השני, לומר ׳לא׳ לאלימות, לבנות גשרים בין אנשים, עמים ותרבויות. אין אלטרנטיבה לשלום. בסופו של יום כולנו בניו של אברהם, עלינו לשבת יחד כדי לעשות שלום ביחד, להתקיים ביחד ולבנות עתיד טוב יותר למען הדור הבא".

שגרירת ארה"ב, קלי קראפט אמרה באירוע כי ״הסכמי אברהם הפכו את שנת 2020 לשנה של שלום״. גם שגרירת האמירויות, לאנה נוסייבה השתתפה באירוע. לדבריה: ״חנוכה הוא תזכורת נוספת לכך שניסים קורים״. שגריר בחריין, ג'מאל אל רו-עווי שיבח אף הוא את הסכמי השלום: ״הסכמי השלום מהווים הזדמנות לחזק את היציבות, השגשוג והשלום באזור״.

כתבות קשורות

מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture