Olivier Fitoussi/Flash90

חצי יממה לפיזור הכנסת: כ"ץ מבקש מגנץ לאשר "חוקים שיאפשרו תפקוד תקין"

כץ: "משמעות אי העברת החוק תהיה פגיעה אנושה ביכולת מתן השרותים לאזרחי ישראל". ח"כ שיר: "אנחנו רגילים שרק בן אדם אחד מחליט". יו"ר הקואליציה הכריז עליה ועל שרן השכל כפורשות מהליכוד. רגב: "זהו שידור חוזר של התרגיל משנות ה-90 שהוביל להסכמי אוסלו"

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

שר האוצר ישראל כ"ץ פנה אל יו"ר כחול לבן וראש הממשלה החליפי בני גנץ ואל כל סיעות הכנסת ל"גלות אחריות לאומית ולאפשר היום, ללא קשר לכל המחלוקות הפוליטיות, את העברת חוקי היסוד שיאפשרו תפקוד תקין של מדינת ישראל מראשית ינואר ועד לאחר הבחירות הצפויות ואישור התקציב הבא".

כץ אמר הבוקר כי "משמעות אי העברת החוק תהיה פגיעה אנושה ביכולת מתן השרותים לאזרחי ישראל והסיוע לנפגעי הקורונה, כולל בתחומי הבריאות, הכלכלה, החינוך, הרווחה, הבטחון ותחומים רבים חשובים. זהו רגע לגלות אחריות ולהתאחד בדאגה לאזרחי ישראל".

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר: "העברת תקציב 2020 היא דבר נכון ומתבקש בלי שום קשר לכל המאבקים הפוליטיים. אני קורא לשר האוצר להביא את התקציב לכנסת בהקדם, כמובן שאפעל לאישורו המיידי".

בתוך כך, יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הגיש בקשה רשמית להכריז על ח"כ שיר וח"כ שרן השכל, שהצביעה גם היא נגד דחיית התקציב, כפורשות מסיעת הליכוד. "לאחר שביקשתי להכריז על יפעת שאשא ביטון כפורשת, אבקש להכריז כך גם על ח"כ מיכל שיר ועל ח"כ שרן השכל", אמר זוהר אמש. בניגוד לשיר ולשאשא-ביטון, השכל לא התנגדה ולא הודיעה על הצטרפות לסער.

בראיון לאפי טריגר בגלי צה"ל אמרה ח"כ שיר: "זה לא היה תרגיל, עשיתי את כל מה שאדם שנשבע אמונים למדינה ולחוקיה נשבע לעשות. התלבטתי והתלבטתי, ולקראת הערב קיבלתי החלטה, ואני לוקחת את האחריות עליה. החוק מאפשר לי להצביע בניגוד לסיעתי – הוא מתנה את ההתפטרות שלי בסמיכות לאירוע, ולכן אגיש התפטרות ליושב ראש הכנסת".

"לא הייתה החלטת סיעה של הליכוד לגבי החוק הזה, לא הייתה החלטת ממשלה, לא היה דיון בכלל על הדבר הזה. אנחנו רגילים שרק בן אדם אחד מחליט, מה שנוטים לשכוח זה שנתניהו בקדנציה הראשונה שלו הצביע נגד עמדת סיעתו בנושא ההצבעה הישירה. מדובר בשינוי אופי המשטר, דבר דרמטי למדי, והוא לא שקל להתפטר", הוסיפה.

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה לתצואות ההצבעה אמש: "בוקר עצוב. ישראל תלך לבחירות בשל חוסר האחריות של גנץ שבחר לגרור את ישראל לבחירות רביעיות בעיצומו של משבר הקורונה בגלל אגו. בתוך המליאה ראיתי במו עיני את בנט ושקד, עסוקים בלהריץ ״צחוקים״ עם לפיד וליברמן, מגובשים יחד בקואליציית ״רק לא ביבי״ ממש לא מעניין אותם המצב הקשה, המלחמה עם הנגיף והצורך לסייע לאזרחים שמתמודדים עם משבר עולמי כמוהו לא ידענו".

"גם מיכל שיר ושרן השכל ייזכרו לדיראון עולם יחד עם גדעון סער כמי שמעלו באמון בוחרי הליכוד שנתנו להם את קולותיהם. זהו שידור חוזר של התרגיל משנות ה-90 שהוביל אז לממשלת שמאל והביא עלינו את הסכמי אוסלו. אסור לתת לזה להתרחש גם הפעם. אסור שחוסר האחריות של חברי כנסת ״ימניים״ יוביל אותנו לקבל שוב את מדיניות השמאל", דברי רגב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן