Tomer Neuberg/Flash90

השר עמיר פרץ הודיע: "בבחירות הקרובות לא אוביל את מפלגת העבודה"

יו"ר מפלגת העבודה הודיע שלא ימשיך לעמוד בראשות המפלגה בבחירות הקרובות: "בעת הזו מפלגת העבודה חייבת לעבור התחדשות ולבחור לה יו"ר חדש והנהגה חדשה". פרץ טען: "לאחרונה דחיתי אפשרות להיות משוריין במקום בטוח בצמרת כחול לבן". לאחרונה הודיע על כוונתו לרוץ לנשיאות
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

יושב ראש מפלגת העבודה השר עמיר פרץ הודיע היום (רביעי) שלא ימשיך לעמוד בראשות מפלגת העבודה בבחירות הקרובות "אני כותב לכם שורות אלה מתוך כבוד והערכה לכל אחת ואחד מכם. מתוך תחושת אחריות המוטלת עליי אני מודיע כי בבחירות הקרובות לא אוביל את מפלגת העבודה ולא אעמוד בראש הרשימה לכנסת. בעת הזו מפלגת העבודה חייבת לעבור התחדשות ולבחור לה יו״ר חדש והנהגה חדשה", כתב בהודעה שפרסם..

הוא הוסיף כי "עשיתי הכל במערכות הבחירות הקודמות כדי להביא לחילופי שלטון. לא הסכמתי להצטרף לממשלת ימין צרה למרות התמורות הפוליטיות האישיות הגדולות שיכולתי לקבל. אך כאשר בני גנץ קיבל החלטה אמיצה בעת משבר עולמי חסר תקדים ומתוך אחריות לאומית, להקים ממשלת רוטציה שיוונית בה למרכז שמאל עמדות השפעה משמעותיות, ותאריך לסיום כהונתו של בנימין נתניהו, החלטתי לתמוך במהלך הזה".

"בחרנו בפשרה מתוך הסתכלות מפוכחת על מצב המדינה, מצב החברה הישראלית והמציאות הפוליטית. ידעתי שאשלם מחיר פוליטי כבד אך עשיתי זאת כי רציתי למנוע מערכת בחירות רביעית שהייתה מלהיטה את הרוחות, מגבירה את ההסתה והשיסוי הפנימי בעם ועל פי כל התחזיות (אם היו מתקיימות בחירות ביולי-אוגוסט 2020), נתניהו היה מצליח להקים ממשלת ימין צרה וקיצונית".

"הצטרפתי לממשלה למען מדינת ישראל ואני לא מצטער על כי הייתי שם יחד עם חברי איציק שמולי, שני שרים ממפלגת העבודה שנשלחו על ידי חברי הועידה שהכריעו ברוב עצום בעד כניסה לממשלה. אני לא מצטער על יום אחד במשרד הכלכלה שם אני מוביל כלכלה אנושית על פי תפיסת העולם הסוציאל דמוקרטית בה אנו מאמינים. אני שמח על ההזדמנות שבה איציק שמולי, מנהיג סטודנטים שצמח למנהיג חברתי מעורר השראה הוכיח כי הוא יכול להנהיג את משרד העבודה והרווחה בתקופה המורכבת והקשה ביותר תוך הפגנת מקצועיות ורגישות שסייעה לכל האוכלוסיות המוחלשות בישראל".

פרץ כתב: "אני שמח כי היייתי שותף לבני גנץ שר הביטחון ולגבי אשכנזי שר החוץ שבדרך חכמה שעוגנה בהסכמים הקואליציוניים הצלחנו למנוע את סכנת הסיפוח החד צדדי ובמקום זאת היינו שותפים לתקופה בה נחתמו הסכמי שלום עם האמירויות, בחריין ועכשיו מרוקו. אני שמח כי עמדתי לצידו של יו"ר ההסתדרות לשעבר, שר המשפטים ידידי אבי ניסנקורן שביטן וחיזק את חומת המגן של מערכת המשפט, שומרי הסף והדמוקרטיה הישראלית".

"לצערי השותפות בתוך הממשלה כשלה. נתניהו יצר משבר אמון שרק הלך וגבר עד מצב בו לא ניתן לקיים עוד את הממשלה, ולכן מדינת ישראל יוצאת היום למערכת בחירות קשה שאיש אינו יודע איך היא תסתיים. לאחרונה דחיתי אפשרות להיות משוריין במקום בטוח בצמרת כחול לבן, מתוך גישה כי אינני מייצג את עצמי בלבד אלא תנועה שלמה שמכילה אנשים ומנהיגים מצוינים בכל רחבי הארץ ומובילה תפיסת עולם ערכית".

"מפלגת העבודה היא תנועה בת 100 שנים. טבעי שתנועה כזו עוברת משברים וגם נחלצת מהם. למפלגת העבודה יש את המשאבים האנושים, הערכיים, תנועת נוער מפוארת, תנועת עובדים ותנועת התיישבות המהווה תשתית פוליטית בריאה עבור כל מי שיוביל את מפלגת העבודה בעתיד".

"מדינת ישראל משופעת בהון אנושי בלתי נדלה שמוכיח את עצמו בכל התחומים ולכן אני קורא לכל המנהיגות והמנהיגים שרוצים להיות שותפים בבנייתה מחדש של תנועת העבודה ההיסטורית לבוא ולהצטרף למפלגה ולהיות חלק ממסע התחדשות בתוך מפלגה שבה תתקיימנה התמודדויות דמוקרטיות".

שר הכלכלה הוסיף כי "כל חיי הציבוריים אני חלק ממחנה השלום והצדק החברתי, כך אני נוהג במשך כארבעים שנים. כי מעולם לא ויתרתי על הצורך לתת הזדמנות שווה לכל ילד, ועל המאבק לשוויון זכויות ללא הבדלים. לשמחתי, הדמוקרטיה הישראלית אפשרה לי, ילד שנולד ממרוקו וגדל במעברה להגיע למקומות ההשפעה המשמעותיים ביותר ולהשיג הישגים גדולים עבור אזרחי ישראל כולם".

"אני מודה לכל פעילי המפלגה, צירי הועידה, שמוכיחים כל פעם מחדש כי אנו מקיימם דמוקרטיה אמיתית שיודעת לקבל הכרעות בשאלות גורליות למפלגה ולמדינה. אנו המפלגה שרבים מאזרחי המדינה, גם אלה שלא מצביעים עבורנו, יודעים כי היא נכס צאן ברזל עבור מדינת ישראל שבה כולנו שואפים לקיים חברת מופת המושתתת על הערך של "ואהבת לרעך כמוך , זה הזמן לאפשר לכוחות חדשים לפרוץ ולהנהיג ואני אעמוד לרשותם למען המדינה ולמען המפלגה", חתם פרץ.

חברת הכנסת מרב מיכאלי אמרה בתגובה: "‏הגיע הזמן. פריימריז בקרב המתפקדות והמתפקדים – עכשיו". פרץ העביר בחודש שעבר החלטה בוועידת מפלגת העבודה על ביטול הפריימריז בקרב המתפקדים והעברת ההכרעה על זהות היו"ר והרשימה לוועידת המפלגה, גוף מצומצם יותר שמונה כ-3,000 חברים.

ב'ווינט' דווח כי המהלך של פרץ נועד לפנות את הבמה לדמות חדשה מהמרכז-שמאל שעשויה להצליח לשקם את המפלגה ולהתמודד בראשה באופן עצמאי, או לחבור איתה למפלגה אחרת. בשבועות האחרונים הוזכרו כמה אישים כמי שעשויים להתמודד על הנהגת העבודה, ביניהם שר המשפטים אבי ניסנקורן וראש העיר תל אביב רון חולדאי.

ב'ישראל היום' דווח כי בשיחות סגורות אמר פרץ למקורביו כי בכוונתו לפרוש מהפוליטיקה. במשך חודשים ניסה ללחוץ על יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לשריין אותו ואת העבודה ברשימת כחול לבן, אולם ללא הצלחה. כחול לבן לא רחוקה מאחוז החסימה בסקרים, וקשה להאמין שחיבור עם מפלגת העבודה יציל אותה. לבני שיחו אמר פרץ שבמצב זה, לצד ההנחה שיתקשה להיבחר לנשיאות, יעדיף ככל הנראה לפרוש מהפוליטיקה.

כזכור, פרץ הודיע בתחילת החודש בראיון לגל"צ כי הוא מתכוון להתמודד על נשיאות המדינה. בראיון בגלי צה"ל אמר פרץ: "אני מתמודד לתפקיד נשיא המדינה, זה אחד התפקידים שאני יכול למלא בשל היכולת שלי ליצור הידברות – החרדים, החילונים, הימנים, השמאלנים – כולם יודעים להעריך את עמדותיי, אפילו כאלה שמתנגדים להן".

כתבות קשורות

מספר החולים במצב קשה הוכפל תוך שבוע, מחר יוחלט בעניין החיסון השלישי
אושר בכנסת החוק שמבטיח ללפיד את ראשות הממשלה, האופוזיציה נטשה
גל חום מגיע לאזור: "מזג אוויר קיצוני" • האזינו לתחזית
מעצר "סוכני המוסד": באיראן מפרסמים תיעוד מהמעקב אחרי הרשת • צפו
שריפה משתוללת סמוך לכינרת: רוחצים חולצו בסירות • צפו
המכון למחקרי ביטחון לאומי: "לוודא שיש אופציה צבאית אמינה מול איראן"
המשטרה הפעילה סוכן סמוי שהביא למעצר סוחרי נשק לפעילות טרור • צפו
שריפת ענק בגליל העליון פגעה בקו חשמל - שיבושים בקריית שמונה • צפו
משרד הבריאות: אפשר במקרים חריגים לחסן בני 5 עד 11
בשתיים לפנות בוקר: הח"כ החרדי לימד את הערבי גמרא • צפו
בדיקות ביתיות ובדיקות מהירות: כל מה שצריך לדעת על הבדיקות החדשות
דיווח מפי מקור פלסטיני: חמאס הציע עסקת חילופי שבויים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן